Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli znaczną ilość marihuany

Dzięki dokładnie zaplanowanym działaniom kryminalni z północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę u którego zabezpieczyli znaczną ilość marihuany. Mieszkaniec Targówka został przesłuchany w prokuraturze. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych kryminalni z Pragi Północ dotarli do mieszkańca Targówka, który miał przechowywać w lokalu duże ilości środków odurzających. Gdy mieli pewność, że wytypowany przez nich mężczyzna przebywa w mieszkaniu, zapukali do drzwi.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli susz roślinny. Zatrzymali 31-latka pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 3100 złotych.

Dotychczas przeprowadzone czynności wykazały, że jest to ponad 104 gramy netto marihuany.

W sprawie wszczęto śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Targówka policyjny dozór.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/mw

Powrót na górę strony