Policjanci na plenerowej debacie społecznej z mieszkańcami Pragi Północ
,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" - pod takim hasłem we wtorek odbyła się plenerowa debata społeczna zorganizowana na terenie Pragi Północ. Obecni mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania policji i straży miejskiej oraz poruszyć nurtujące ich problemy. Przekazane informacje i uwagi będą pomocne w wypracowaniu metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w dalszym podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa w tej dzielnicy.
We wtorkowym plenerowym spotkaniu pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" zorganizowanym na terenie Pragi Północ uczestniczył Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI podinsp. Tomasz Tabor, Naczelnik Wydziału Prewencji wraz z Zastępcą, Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii, specjalista Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, oficer prasowy KRP Warszawa VI, radni z Urzędu Dzielnicy Praga Północ, przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, kierownik VI Oddziału Straży Miejskiej oraz dzielnicowi.
Na wstępie Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI zaprezentował strukturę jednostki, w tym podległych komisariatów. Podkreślił ogromną rolę współpracy mieszkańców z policją w celu poprawy bezpieczeństwa w dzielnicy. Zachęcał zebranych do informowania dzielnicowych o wszelkich niepokojących zdarzeniach.
Przypomniał o możliwości dokonywani zgłoszeń za pośrednictwem aplikacji "Moja Komenda" i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zachęcił wszystkich do korzystania z tych narzędzi.
Główna część debaty należała do mieszkańców, którzy przedstawili swoje postulaty dotyczące bezpieczeństwa oraz wskazywali obszary, w których wymaga ono poprawy. Przedstawiciele służb z uwagą słuchali wszystkich wystąpień uczestników i rzeczowo starali się odpowiadać na zadawane im pytania.
Mieszkańcy oklaskami podziękowali policjantom za ich dobrą służbę na rzecz bezpieczeństwa w dzielnicy.
Podinsp. Tomasz Tabor zapewnił, że każdy sygnał dotyczący poprawy bezpieczeństwa będzie dokładnie przeanalizowany.
Na koniec spotkania dzielnicowi wręczyli mieszkańcom ulotki informujące o tym, jak nie dać się oszukać, jak nie paść ofiarą złodzieja i właściwie zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem.
Uczestnicy debaty mogli również po spotkaniu porozmawiać z dzielnicowymi w swoich indywidualnych sprawach.
Zebrani podczas spotkania stosowali się do zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie zasad higieny.
kom. Paulina Onyszko