Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatel Armenii zatrzymany z ponad 700 paczkami nielegalnych papierosów

Wczoraj operacyjni z północnopraskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadzili działania w wyniku których zatrzymali 51-letniego obywatela Armenii. Policjanci ujawnili przy mężczyźnie oraz w zajmowanym przez niego lokalu ponad 700 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Za swój czyn obywatel Armenii odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie.

Wczoraj operacyjni z północnopraskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadzili działania w rejonie ul. Targowej ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Policjanci wylegitymowali znanego im z wcześnieszych działań 51-letniego obywatela Armenii. Mężczyzna zaledwie tydzień wcześniej był przez nich dwukrotnie kontrolowany. Wtedy operacyjni zabezpieczyli przy nim ponad 300 paczek papierosów różnych marek nieposiadających polskich znaków akcyzy skarbowej.

Wczorajsze działania policjantów również zakończyły się zabezpieczeniem nielegalnego towaru. Mężczyzna w trakcie kontroli miał tylko 20 paczek papierosów, ale operacyjni przeszukali też zajmowany przez niego lokal przy ul. Targowej. Tam ujawnili kolejnych 400 paczek. Obywatel Armenii został zatrzymany.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału policjanci przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa z Kodeksu Karno - Skarbowego. 51-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Grozi mu teraz kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

kom. Paulina Onyszko/mg

Powrót na górę strony