Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Pragi Północ zabezpieczyli narkotyki i kilkanaście tysięcy złotych

Wnikliwe ustalenia kryminalnych z komendy Policji na Pradze Północ i ich operacyjne działania w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową po raz kolejny zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny, któremu przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Funkcjonariusze podczas tych działań zabezpieczyli u 31-letniego mieszkańca dzielnicy prawie 40 gram marihuany oraz kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna jest już po zarzutach. Za łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy Policji przy ul. Jagiellońskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wykonując operacyjne sprawdzenia natrafili na trop mężczyzny, który miał posiadać nielegalne środki. Operacyjni postanowili zweryfikować te ustalenia. Kiedy tylko 31-latek zjawił się przy wytypowanym pomieszczeniu, wkroczyli do akcji.

Mężczyzna oświadczył, że nie posiada żadnych nielegalnych przedmiotów. Jednak po kilku minutach policjanci udowodnili, że kłamał. W przeszukiwanej piwnicy, pomiędzy samochodowymi kołami znaleźli przezroczystą torebkę foliową z zielonym suszem.

Następnie operacyjni wraz z mężczyzną udali się do jego mieszkania, gdzie zabezpieczyli szklany słoiczek, również zawierający susz. Obok, w metalowej puszce ujawnili gotówkę w kwocie ponad 17 tysięcy złotych, którą zabezpieczyli do tej sprawy. Kryminalni zatrzymali 31-latka.

Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zabezpieczona substancja została poddana badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana o wadze prawie 40 gram. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/mg

  • Zdjęcie przedstawia policjanta w ubraniu cywilnym, który zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie. Policjant ma zasłoniętą twarz, jest ubrany w niebieską bluzę. Tyłem do niego stoi zatrzymany mężczyzna, jest ubrany w czarną kurtkę. Górną część twarzy zasłania mu czarny prostokąt, dolną - maseczka ochronna. Obaj stoją na tle jasnej ściany, z lewej strony zdjęcia widać fragment wiszącego na ścianie kalendarza.
    Policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie
  • Zdjęcie przedstawia rozłożone na jasnym tle banknoty o różnych nominałach, obok nich leżą dwa foliowe zawiniątka  zawierające ciemną substancję.
    Zabezpieczone pieniądze i narkotyki
  • Zdjęcie przedstawia leżącą na wadze przezroczystą torebkę, w której znajduje się zielona substancja. Na froncie wagi widać niebieski wyświetlacz.
    Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony