Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór na posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych

Wnikliwe ustalenia kryminalnych z Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego północnopraskiej komendy w środowisku osób związanych z przestępczością narkotykową zakończyły się zatrzymaniem mężczyzny, któremu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych działań zabezpieczyli u 26-letniego mieszkańca dzielnicy m.in. marihuanę, heroinę i amfetaminę oraz kilka tysięcy złotych. Za łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Kryminalni z Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego komendy Policji przy ul. Jagiellońskiej wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości narkotykowej zaplanowali kolejne działania przy ul. Brzeskiej, gdzie z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mogą być przechowywane nielegalne środki. Operacyjni postanowili zweryfikować te ustalenia.

W trakcie tej akcji, w jednym z podwórzy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, przy którym zabezpieczyli kartonowe pudełko z zawartością ponad stu zawiniątek z różnymi substancjami oraz kilka tysięcy złotych.

Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali policjanci z północnopraskiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Ujawnione substancje poddano badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana, heroina, amfetamina i buprenorfina zaliczana do substancji psychotropowych, o łącznej wadze prawie 110 gram brutto.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości nielegalnych środków, za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko/Al

Powrót na górę strony