Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Realizacja północnopraskiej grupy SKORPION - odzyskane trzy skradzione samochody i aresztowany paser

Policjanci z północnopraskiej grupy SKORPION wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej w trakcie działań przeprowadzonych na terenie Płocka odzyskali trzy samochody o wartości prawie 218 tys. złotych skradzione z terenu Pragi Północ pod koniec marca bieżącego roku. Zatrzymali do tej sprawy mężczyznę, któremu w prokuraturze przedstawiono zarzut paserstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Ponieważ 43-latek przestępstwa tego dokonał w tzw. recydywie, może mu grozić surowsza kara. Śledztwo wszczęte w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ta realizacja to efekt wytężonej pracy operacyjnych z północnopraskiej grupy SKORPION wyspecjalizowanych w zwalczaniu przestępczości samochodowej.

Kryminalni, gdy tylko otrzymali informację o kradzieży pojazdów z terenu jednej z firm mieszczącej się na Pradze Północ od razu rozpoczęli swoje ustalenia i szczegółowo zweryfikowali wszystkie okoliczności tych przestępstw. W poszukiwania skradzionych aut zaangażowano również pozostałych policjantów z wydziału prewencji i kryminalnego.

Wielogodzinne analizy uzyskanych metodami operacyjnymi informacji i monitoringów doprowadziły funkcjonariuszy do Płocka, gdzie, jak wynikało z ich ustaleń trafiły skradzione samochody.

Na miejscu przeprowadzili oni szczegółowe rozpoznanie. Czynności te osobiście nadzorował naczelnik wydziału kryminalnego.

W konsekwencji podczas dynamicznej akcji operacyjni zatrzymali mężczyznę, który podjął próbę ucieczki kradzionym hyundaiem.

Następnie w wyniku dalszych czynności policjanci odzyskali jeszcze dwie poszukiwane toyoty.

Po nocy spędzonej w północnopraskiej izbie zatrzymań 43-latek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Tam mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa działając w warunkach recydywy. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają, kto mógł współpracować z podejrzanym.

kom. Paulina Onyszko/rm

 

 • Zdjęcie przedstawia policjanta w ubraniu cywilnym, który ma na przedramieniu opaskę z napisem POLICJA. Po jego prawej stronie stoi zatrzymany mężczyzna. W tle widać zaparkowane pojazdy.
  Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
 • Zdjęcie przedstawia policjanta w ubraniu cywilnym - czarnej kurtce i niebieskich spodniach jeansowych, który wyprowadza z pomieszczenia zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna ten jest ubrany w granatową kurtkę, trzyma ręce z tyłu na których ma założone kajdanki. W tle widać okratowane drzwi do pomieszczenia. Obaj stoją tyłem do obiektywu kamery.
  Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
 • Zdjęcie przedstawia policjanta w ubraniu cywilnym, który pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny. Policjant ma na dłoniach niebieskie rękawiczki ochronne.
  policjant wykonuje daktyloskopię u zatrzymanego mężczyzny
 • Zdjęcie przedstawia stojący na lawecie odzyskany pojazd m-ki Toyota koloru niebieskiego. Samochód ma otwarte drzwi kierowcy.
  odzyskany pojazd
 • Zdjęcie przedstawia stojący na lawecie odzyskany pojazd m-ki Hyundai koloru szarego.
  odzyskany pojazd
 • Zdjęcie przedstawia stojący na lawecie odzyskany pojazd m-ki Toyota koloru szarego.
  odzyskany pojazd
Powrót na górę strony