Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Policjanci z Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego północnopraskiej komendy zatrzymali 35-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Na mężczyźnie ciążą 3 zarzuty karne dotyczące przestępstw, za które zgodnie z niemieckim prawem, może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu do czasu przekazania go stronie niemieckiej.

Do policjantów z Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego z komendy na Pradze Północ wpłynął europejski nakaz aresztowania 35-latka wydany przez organy ścigania Republiki Federalnej Niemiec. Mężczyzna był poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości m.in. za kradzieże z włamaniem.

Łącznie ciążą na nim 3 zarzuty karne dotyczące przestępstw, za które zgodnie z niemieckim prawem, może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Kryminalni przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności, które miały na celu ustalenie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny. Szybko namierzyli 35-latka. Został on zatrzymany, a Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu do czasu przekazania go stronie niemieckiej.

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na transport do Niemiec. Tam zostanie postawiony przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez niego przestępstwa.

kom. Paulina Onyszko/g.p

Powrót na górę strony