Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do pojazdu

Policjanci z komendy na Pradze Północ zajmujący się ściganiem sprawców przestępczości samochodowej w wyniku realizacji czynności do sprawy ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do pojazdu. W wyniku tego przestępstwa pokrzywdzony utracił telefon służbowy. Zatrzymany to obywatel Ukrainy. W zeszły czwartek mężczyzna został przesłuchany. Policjanci zarzucili mu popełnienie dwóch przestępstw, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni pracują nad zatrzymaniem jego wspólnika, który może być w posiadaniu skradzionego telefonu.

Do tego zdarzenia doszło 20 maja w godzinach porannych. Pokrzywdzony pozostawił auto służbowe na parkingu przy ul. Okrzei. Gdy wrócił do niego po około godzinie zauważył patrol policji. Mundurowi oświadczyli, że otrzymali informację, że do zaparkowanego opla ktoś się włamał. Jedna z bocznych szyb była wybita. Mężczyzna faktycznie stwierdził brak telefonu służbowego, który pozostawił pomiędzy fotelami przy dźwigni zmiany biegów. Zdecydował się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Dalsze ustalenia, co do okoliczności tego włamania prowadzili policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej. To w wyniku ich pracy, w ubiegły czwartek zatrzymany został 45-letni obywatel Ukrainy. Przy mężczyźnie operacyjni zabezpieczyli paszport należący do innej osoby, jednak mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić, jak wszedł w jego posiadanie.

Tego samego dnia 45-latek został przesłuchany w komendzie przy ul. Jagiellońskiej. Policjanci przedstawili mu zarzuty za popełnienie dwóch przestępstw, do których mężczyzna się przyznał. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad tą sprawą. Wiedzą, że zatrzymany miał wspólnika, który może być w posiadaniu skradzionego telefonu.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Ponownie apelujemy, aby nie pozostawiać wartościowych przedmiotów w pojeździe, nawet jeśli oddalamy się od niego na chwilę. Ponadto należy sprawdzić, czy wszystkie szyby i drzwi są dokładnie zamknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa może uchronić nasze mienie przed kradzieżą.

kom. Paulina Onyszko/g.p

Powrót na górę strony