Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie wyrabiała alkohol

Kilkanaście butelek podrobionego alkoholu zabezpieczyli w mieszkaniu na Pradze Północ policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy. Jak się okazało, jego nielegalnym wyrobem zajmowała się 66-letnia mieszkanka dzielnicy. We wtorek kobieta została zatrzymana do tej sprawy i przesłuchana. Policjanci zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawili jej zarzut dotyczący wyrobu alkoholu bez wymaganego zezwolenia, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy prowadzili działania mające na celu ujawnienie miejsca sprzedaży nielegalnych wyrobów. Poczynione w tym zakresie ustalenia doprowadziły ich do jednego z mieszkań na Pradze Północ.

Rano kilkanaście minut po godzinie 10.00 operacyjni zaobserwowali mężczyznę, który wchodzi do obserwowanego lokalu i po chwili go opuszcza. Postanowili sprawdzić, co jest powodem jego wizyty pod tym adresem. Gdy go skontrolowali, w jego torbie ujawnili butelkę po wodzie zawierającą przezroczysty płyn. Kiedy odkręcili nakrętkę, wyczuli charakterystyczny dla alkoholu zapach. Mieli już pewność, że pod tym adresem dochodzi do nielegalnego procederu. Mężczyzna podczas legitymowania przyznał się, że zakupił półlitrową butelkę alkoholu w cenie 8 złotych.

Policjanci postanowili skontrolować wytypowane mieszkanie. Drzwi otworzyła im 66-letnia kobieta. W wyniku przeszukania lokalu, pod łóżkiem policjanci znaleźli kilkanaście plastikowych butelek podrobionej wódki, które nie były opatrzone oryginalnymi znakami akcyzy. Operacyjni zatrzymali kobietę i przewieźli ją do komendy przy ul. Jagiellońskiej, a zabezpieczony alkohol został przekazany do badań. Następnego dnia policjanci przesłuchali 66-letnią mieszkankę Pragi Północ i przedstawili jej zarzut dotyczący nielegalnego wyrabiania alkoholu. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i dobrowolnie poddała karze.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

kom. Paulina Onyszko/g.p

Powrót na górę strony