Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca podejrzany o kradzież

Data publikacji 27.06.2022

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na Targówku zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej dopuścił się kradzieży na szkodę 25-letniego pasażera. Jak się okazało, młody mężczyzna zamówił przejazd za pośrednictwem popularnej aplikacji. W wyniku tego zdarzenia utracił portfel z gotówką, markowe okulary i perfumy. Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

W nocy z 16 na 17 czerwca do komisariatu przy ulicy Chodeckiej zgłosił się mężczyzna i poinformował, że został okradziony. Mężczyzna wyjaśnił, że do tego zdarzenia doszło po tym, jak zamówił przejazd przez popularną aplikację. Kiedy samochód zatrzymał się przed wskazanym przez niego adresem na Targówku, pasażer zapłacił za kurs i wysiadł. Gdy odchodził od pojazdu, zauważył, że opuścił go również kierowca. Między nimi doszło do wymiany zdań i szarpaniny.

W pewnym momencie kierowca toyoty wyrwał 25-latkowi plecak i wyrzucił jego zawartość na chodnik. Dopiero pojawienie się mieszkańca pobliskiego bloku spowodowało, że kierowca pospiesznie wsiadł do auta i odjechał. W wyniku tego zdarzenia zgłaszający utracił portfel z gotówką, markowe okulary przeciwsłoneczne i perfumy. Straty wycenił na kwotę ponad 3 tys. złotych.

Ustaleniem tożsamości kierowcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Przeanalizowali oni dokładnie wszystkie informacje pochodzące od pokrzywdzonego. Wykonali szereg ustaleń w tej sprawie. W środę na terenie warszawskiego Mokotowa operacyjni zatrzymali 40-letniego obywatela Gruzji.

Mężczyzna następnego dnia został przesłuchany. Usłyszał zarzut za kradzież mienia należącego do pasażera. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/g.p

 

 

  • Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego w koszulkę na krótki rękaw w kolorze ciemnym i seledynowy bezrękawnik z napisem POLICJA, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę po dziedzińcu komendy. Mężczyzna ten ma ciemne włosy i ciemną karnację. Jest ubrany w grafitową koszulkę na krótki rękaw i niebieskie spodnie jeansowe. Na rękach trzymanych z tyłu ma założone kajdanki. Obaj znajdują się tyłem do obiektywu aparatu. W tle widać zaparkowane pojazdy.
    policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego w koszulkę na krótki rękaw w kolorze ciemnym i seledynowy bezrękawnik z napisem POLICJA, który prowadzi zatrzymanego mężczyznę do zaparkowanego oznakowanego radiowozu. Twarz policjanta jest ukryta pod komputerowym filtrem. Zatrzymany mężczyzna ten ma ciemne włosy i ciemną karnację. Jest ubrany w grafitową koszulkę na krótki rękaw i niebieskie spodnie jeansowe. Część twarzy zasłania mu czarny prostokąt. Na rękach trzymanych z tyłu ma założone kajdanki. Obaj znajdują się tyłem do obiektywu aparatu. W tle widać zaparkowane pojazdy.
    Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego w koszulkę na krótki rękaw w kolorze ciemnym, granatowe spodnie jeansowe i seledynowy bezrękawnik z napisem POLICJA, który umieszcza w zaparkowanym oznakowanym radiowozie zatrzymanego mężczyznę. Twarz policjanta jest ukryta pod komputerowym filtrem. Zatrzymany mężczyzna ten ma ciemne włosy i ciemną karnację. Jest ubrany w grafitową koszulkę na krótki rękaw i niebieskie spodnie jeansowe. Część twarzy zasłania mu czarny prostokąt. Na rękach trzymanych z tyłu ma założone kajdanki. Obaj znajdują się prawym profilem do obiektywu aparatu. W tle widać zaparkowane pojazdy.
    Policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony