Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznej ilości nielegalnych środków

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Targówek przeprowadzili działania operacyjne ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, w wyniku których zatrzymali 44-letniego mieszkańca dzielnicy. Mundurowi zabezpieczyli ponad 180 tabletek, które mężczyzna posiadał nielegalnie. Zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających 44-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Decyzją sądu zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania operacyjne policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji przy ulicy Chodeckiej ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej doprowadziły ich do 44-letniego mieszkańca dzielnicy.

Kilka dni temu policjanci przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali mężczyznę pod zarzutem łamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Pod koniec marca bieżącego roku 44-latek był zatrzymany w podobnej sprawie.

W schowku jego opla kryminalni znaleźli ponad sto tabletek zapakowanych w oryginalne opakowania. Kolejne tabletki operacyjni zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że 44-latek nielegalnie je posiada. Na poczet przyszłej kary mundurowi zabezpieczyli od mężczyzny gotówkę w kwocie 500 złotych.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 44-latkowi przez prokuratora zarzutu za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z  ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może za to kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Decyzją sądu mieszkaniec Targówka został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

kom. Paulina Onyszko/ea

Powrót na górę strony