Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez dzielnicowych został tymczasowo aresztowany

Sześć zarzutów karnych przedstawiono wczoraj w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ 38-letniemu mieszkańcowi Białołęki, który został zatrzymany w poniedziałek przez dzielnicowych. Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstw dotyczących kradzieży z włamaniem i zniszczenia cudzego mienia działając w warunkach recydywy oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd zdecydował, że na czas prowadzonego postępowania mężczyzna zostanie umieszczony w areszcie tymczasowym. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

W okresie 3/4 lipca nieznany sprawca dokonał uszkodzenia toyoty zaparkowanej na terenie niestrzeżonego parkingu osiedla przy ul. Ciupagi. Pojazd był doszczętnie zniszczony, miał wybite wszystkie szyby i uszkodzoną karoserię. Jego właściciel wycenił straty na 30 tys. złotych.

Informacja o tym zdarzeniu trafiła do kryminalnych i dzielnicowych, którzy sprawują nadzór nad tym rejonem.

21 lipca doszło do podobnego zdarzenia pod tym adresem. Zniszczony został pojazd marki Renault Megane. Po wybiciu wszystkich szyb, sprawca włamania dokonał kradzieży pozostawionego wewnątrz telefonu komórkowego. Straty oszacowane przez pokrzywdzoną wyniosły 17 tys. złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań dzielnicowi ustalili tożsamość mężczyzny, który miał bezpośredni związek z tymi zdarzeniami. Był on wcześniej wielokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Cztery dni później dzielnicowi zatrzymali 38-latka. Mężczyzna starał się odsunąć od siebie wszelkie podejrzenia. Gdy uświadomił sobie, że nie uniknie odpowiedzialności, stał się agresywny, nie stosował się do poleceń policjantów, zniszczył wnętrze radiowozu. Dzielnicowi obezwładnili go używając środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna trafił do komisariatu przy ul. Myśliborskiej. Tam badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1,8 promila.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego przesłuchali pokrzywdzonych i świadków, przeanalizowali materiały pochodzące z oględzin pojazdów i zabezpieczonych monitoringów. Zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ. Tam też wczoraj 38-latek został przesłuchany.

Prokurator postawił mu sześć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do dwóch pojazdów, zniszczenia czterech, w tym policyjnego radiowozu, działając w recydywie i kierowania gróźb karalnych wobec dostawcy firmy cateringowej.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

kom. Paulina Onyszko/bś

Powrót na górę strony