Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad żoną i pasierbem, nielegalnie posiadał broń i narkotyki

Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego komendy na Pradze Północ wspierani przez stołecznych wywiadowców zatrzymali 45-letniego mieszkańca Białołęki, który jest podejrzany o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad żoną i swoim pasierbem. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna również nielegalnie posiadał kuszę i tłumik do broni palnej oraz środki odurzające. Zgłaszająca złożyła zawiadomienie o przemocy, jakiej doświadczała przez ostatni rok. Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Może mu grozić kara do 8 lat pobawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego północnopraskiej komendy interweniowali w związku z informacją o agresywnym mężczyźnie, który opuścił mieszkanie po awanturze domowej. Ponieważ miał on posiadać broń, policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, zachowując szczególne środki ostrożności. Pod ten adres, w ramach wsparcia, skierowano też załogi stołecznego wydziału wywiadowczo - patrolowego.

Na parkingu osiedlowym mundurowi zauważyli opisanego mężczyznę, który stał przy fordzie. Skontrolowali go. 45-latek nie posiadał przy sobie żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Mundurowi sprawdzili też jego pojazd. Wewnątrz znaleźli siedem sztuk broni palnej czarnoprochowej, w tym sześć rewolwerów oraz muszkiet, cztery pistolety pneumatyczne, tzw. wiatrówki, kuszę oraz nunczako. O fakcie tym policjanci powiadomili dyżurnego.

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo - śledczą, by zabezpieczyła broń. Podjęto również decyzję o przeszukaniu mieszkania 45-latka. Czynność tę wykonywali policjanci z komendy stołecznej.

Obecna przy interwencji żona 45-latka wyjaśniła, że mąż znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i jej synem już od roku, a ona boi się to zgłosić.

Ponieważ kobieta w trakcie interwencji kilka razy traciła przytomność, na miejsce wezwano karetkę, która przewiozła ją do szpitala.

W trakcie dalszych czynności w mieszkaniu, policjanci ze stołecznej komendy zabezpieczyli pakiety foliowe z zawartością suszu roślinnego i biało-żółtego proszku, ujawnili też około 30 sztuk broni białej w postaci noży bojowych, karabinek pneumatyczny, 45 łusek nabojowych przeznaczonych do broni czarnoprochowej, 98 sztuk pocisków oraz butelkę z zawartością prochu strzelniczego.

Do czynności tych wykorzystano przewodników z psami tropiącymi wyspecjalizowanymi w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków.

Mając na uwadze bezpieczeństwo zgłaszającej i jej dziecka północnoprascy policjanci zatrzymali 45-latka. Mężczyzna został osadzony w stołecznej izbie zatrzymań.

Śledczy z komisariatu na Białołęce pracowali nad skompletowaniem materiału procesowego w tej sprawie. Zatrzymany mężczyzna w piątek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ. Tam przedstawiono mu zarzuty za znęcanie się nad żoną i pasierbem, nielegalne posiadanie metaamfetaminy i marihuany oraz kuszy i tłumika do broni palnej.

Sąd na wniosek prokuratury i śledczych zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 2 miesiące z możliwością zamiany środka izolacyjnego na poręczenie majątkowe.

Mężczyźnie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/ea

 • Zdjęcie przedstawia policjanta ubranego po cywilnemu w białą koszulę na długi rękaw, granatowe spodenki jeansowe o długości do kolan i ciemne buty sportowe. Głowa policjanta jest zamazana komputerowym filtrem. Obok niego, po jego lewej stronie stoi zatrzymany mężczyzna. Jest łysy, ubrany na czarno. Ręce trzyma z przodu. Obaj stoją na korytarzu tyłem do obiektywu aparatu.
  Zatrzymany mężczyzna
 • Zdjęcia przedstawia rękę w niebieskiej rękawiczce ochronnej, która trzyma czarny tłumik.
  zabezpieczony tłumik
 • zdjęcie przedstawia leżące na podłodze szable, noże w etui, amunicję oraz pistolet pneumatyczny.
  ujawnione jednostki broni
 • zdjęcie przedstawia leżące na ciemnej wadze foliowe zawiniątko.
  zabezpieczone środki odurzające
 • zdjęcie przedstawia czarną broń palną z czerwoną rękojeścią.
  ujawniona broń
 • zdjęcie przedstawia trzy rewolwery z długimi lufami i brązowymi rękojeściami, które leżą na biało-czarnym materiale. Z przodu zdjęcia widać jednostkę broni w brązowej kaburze, ca przed nią dwa jasne pudełka z zamazaną treścią napisaną na wierzchu.
  zabezpieczona broń
 • zdjęcie przedstawia broń palną w kolorze srebrnym z czarną rękojeścią, pod którą leży foliową torebka z zawartością foliowego zawiniątka. Pod nim leży nóż z czarną rękojeścią.
  zabezpieczone przedmioty
 • zdjęcie przedstawia broń palną w kolorze srebrnym z czarną rękojeścią umieszczone w czarnym etui, pod spodem w osobnej przegródce widać ciemnozielony sznurek.
  zabezpieczona broń
 • zdjęcie przedstawia broń w postaci dwóch drewnianych pałek połączonych łańcuchem w kolorze srebrnym przy którym widać ciemne etui oraz paczkę po papierosach.
  zabezpieczone przedmioty
 • zdjęcie przedstawia czarno-zieloną kuszę, przede nią widać brązowy plecak.
  zabezpieczona kusza
 • zdjęcie przedstawia czarną broń z czerwoną rękojeścią, przed nią widać mniejszą jednostkę broni w etui.
  zabezpieczona broń
 • zdjęcie przedstawia broń w kolorze srebrnym z czarną rękojeścią leżącą na brązowym papierze.
  zabezpieczona broń
 • zdjęcie przedstawia broń w kolorze czarnym umieszczoną w białym styropianowym opakowaniu.
  zabezpieczona broń
 • zdjęcie przedstawia leżące na podłodze w pokoju noże różnej wielkości oraz szable.
  zabezpieczone przedmioty
 • zdjęcie przedstawia leżące na podłodze noże w pokrowcach.
  ujawnione noże
 • zdjęcie przedstawia leżące na podłodze opakowania z nabojami, pistolet pneumatyczny, noże, pokrowce na broń palną krótką.
  ujawniona broń
 • Zdjęcie przedstawia dwa pudełka, jedno w kolorze srebrnym, drugie w kolorze czerwonym, oba noszą ślady pozostałości jakiś substancji. Pod mniejszym widać czarny śrut.
  ujawniony śrut
 • Zdjęcie przedstawia plastikowe przezroczyste pudełko, w którym widać naboje do broni w kolorze ciemnoszarym i złotym, ułożone w osobnych przegródkach.
  ujawnione naboje
Powrót na górę strony