Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacyjne działania wymierzone w nielegalny handel papierosami - zatrzymane 2 osoby, zabezpieczone ponad 1400 paczek papierosów

Policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem sprawców przestępstw i wykroczeń gospodarczych przeprowadzili operacyjne działania w rejonie ulicy Targowej ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi. W wyniku podjętych działań kryminalni zatrzymali dwóch obcokrajowców powiązanych bezpośrednio z tym procederem i zabezpieczyli ponad 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Działania operacyjnych w rejonie ulicy Targowej były poprzedzone analizą zgłoszeń dotyczących nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi.

Policjanci szczególną uwagę skierowali na dwóch mężczyzn, prawdopodobnie obcokrajowców, którzy wspólnie przenosili pudła z zaparkowanego citroena do znajdującego się nieopodal budynku, następnie windą transportowali je do jednego z mieszkań. Kryminalni wylegitymowali ich. Byli to obywatele Armenii w wieku 31 i 51 lat.

Na pytanie policjantów o zawartość pudeł, odpowiedzieli, że wewnątrz są papierosy nie posiadające polskich znaków akcyzy. Operacyjni skontrolowali zawartość pudeł. Znaleźli w nich 1100 paczek papierosów, następnie przeszukali mieszkanie, które zajmował 31-latek. Tam ujawnili zapakowane w dwóch torbach kolejne ponad 340 paczek papierosów.

Operacyjni zatrzymali obu mężczyzn, a nielegalne papierosy zabezpieczyli. Obywatele Armenii trafili do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej. Zabezpieczone mienie poddano oględzinom. Następnego dnia policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty karne.

31-latek odpowie za przechowywanie i przenoszenie wbrew przepisom ustawy wyroby akcyzowe, bez ich uprzedniego oznaczenia znakami akcyzowymi w ilości 1441 paczek papierosów różnych marek. W wyniku tego działania naraził podatek akcyzowy na uszczuplenie w kwocie prawie 27 tys. złotych.

Jego 51-letni wujek poniesie odpowiedzialność za przewożenie pojazdem nielegalnych papierosów. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.

kom. Paulina Onyszko/ea

 

Powrót na górę strony