Aktualności

Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego młodszy inspektor Wojciech Turek wracając do domu po zakończonej służbie zareagował na niebezpieczny styl jazdy kierowcy citroena, który poruszał się z nadmierną prędkością, dynamicznie zmieniał pasy ruchu i zajeżdżał drogę innym kierowcom. Funkcjonariusz zatrzymał go, a potem przekazał zaalarmowanemu patrolowi Policji z Białołęki. Jak się okazało, 30-letni obywatel Ukrainy był pijany i poszukiwany listem gończym. Mężczyzna trafił do komisariatu przy Myśliborskiej, gdzie następnego dnia przedstawiono mu zarzut. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

W ubiegłą niedzielę w godzinach popołudniowych młodszy inspektor Wojciech Turek – Komendant Powiatowy Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach w trakcie powrotu do domu po zakończonej służbie, w rejonie Mostu Północnego zwrócił uwagę na kierowcę citroena, który poruszał się z bardzo dużą prędkością, dynamicznie zmieniał pasy ruchu i zajeżdżał drogę innym kierowcom.

Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy funkcjonariusz powiadomił miejscowy komisariat i poprosił o wsparcie patrolu Policji, jednocześniej informując na bieżąco o swoim kierunku jazdy.

Funkcjonariusz sam próbował zatrzymać kierowcę citroena dając mu znaki do zatrzymania pojazdu, co po pewnym czasie okazało się skuteczne, bowiem kierujący zaparkował w rejonie sklepu przy ulicy Frachtowej.

Młodszy inspektor Wojciech Turek bardzo szybko znalazł się przy jego aucie i uniemożliwił mu ucieczkę. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu zbadali alkomatem zatrzymanego kierowcę. Wynik potwierdził, że mężczyzna był pijany. Miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci przewieźli do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej.

Jak wykazała szczegółowa kontrola mężczyzna nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości, w dodatku okłamywał policjantów podając im nieprawdziwe dane. Ponieważ zatrzymany odmówił kolejnej kontroli alkomatem, policjanci przejechali z nim do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań.

W trakcie dalszych czynności policjanci uzyskali dokument tożsamości zatrzymanego, z którego wynikało, że jest on obywatelem Ukrainy. Dodatkowa weryfkacja jego danych wykazała, że 30-latek miał powód, by ukrywać swoją tożsamość - był ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia celem doprowadzenia do aresztu śledczego w związku z orzeczoną wobec niego karą 124 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędził w północnopraskiej izbie zatrzymań.

Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna został ukarany grzywną za wprowadzanie w błąd interweniującego policjanta.

Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych mundurowi doprowadzili obywatela Ukrainy do aresztu.

Dzięki czujności i determinacji Komendanta Powiatowego Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego młodszego inspektora Wojciecha Turka kolejny pijany kierowca zostanie ukarany.

kom. Paulina Onyszko/bś
 
Powrót na górę strony