Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierownik dzielnicowych wyjaśniał seniorom, jakimi metodami działają oszuści

Wczoraj Kierownik Rewiru II Dzielnicowych z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w Klubokawiarni Praskiej Fundacji A.R.T. przeprowadził pogadankę profilaktyczną z seniorami. Funkcjonariusz mówił o zagrożeniach, jakie mogą spotkać starsze osoby w codziennym życiu, głównie tych związanych z oszustwami metodą „na krewnego, policjanta CBŚP czy wypadek”. Ostrzegał również, jak uchronić się przed internetowymi oszustami. Dzielnicowy wyjaśniał także, dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób pukających do naszych drzwi, które podają się za administratorów, hydraulików czy opiekunów społecznych. Zachęcał do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do kontaktu z dzielnicowym za pośrednictwem aplikacji "Moja Komenda".

Wczoraj w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej Fundacji A.R.T. przy ul. Dąbrowszczaków zorganizowano spotkanie z seniorami. Z najstarszymi mieszkańcami dzielnicy spotkał się asp. szt. Radosław Strzałkowski - Kierownik II Rewiru Dzielnicowych, który od lat ściśle współpracuje z tą fundacją.

Policjant mówił o oszustach dokonujących przestępstw na osobach starszych i ich najpopularniejszych metodach działania. Opisywał, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy odbierzemy telefon od osoby podającej się za policjanta CBŚP, prokuratora czy administratora.

Funkcjonariusz wyjaśniał również, jak właściwie zabezpieczyć mieszkanie przez włamaniem i nie paść ofiarą złodzieja kieszonkowego podczas przejazdu komunikacją miejską. Dużo czasu policjant poświęcił na omówienie zagrożeń w Internecie. Tłumaczył, jak nie paść ofiarą hakera i robić bezpieczne zakupy w sieci.

Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji i chętnie zabierali głos, by podzielić się własnymi doświadczeniami.

Na koniec policjant zachęcił seniorów do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do kontaktu z dzielnicowymi za pośrednictwem aplikacji "Moja Komenda".

kom. Paulina Onyszko/ pk

 
 
Powrót na górę strony