Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rzucił się z nożem na policjantów. Został tymczasowo aresztowany przez sąd

Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali podczas interwencji w sklepie agresywnego mężczyznę, który rzucił się na nich z nożem. Na szczęście funkcjonariusze zdążyli się wycofać i nie odnieśli żadnych obrażeń. W piątek mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która nadzoruje czynności prowadzone w tym postępowaniu. Tam przedstawiono mu zarzuty za czynną napaść na policjantów i kradzież w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo sąd zastosował wobec 56-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W środę około 9.00 rano policyjny patrol z Targówka został skierowany na ulicę Głębocką, gdzie w jednym ze sklepów ujęto na kradzieży mężczyznę.

Na miejscu mundurowi dowiedzieli się, że obsługa sklepu odizolowała agresywnego klienta w pokoju służbowym, a mężczyzna zabarykadował się w nim i je demoluje. Pracownicy ostrzegli, że posiada on nóż.

Mundurowi próbowali uspokoić mężczyznę, wydawali mu polecenia do zachowania zgodnego z prawem. A gdy to nie poskutkowało, użyli środków przymusu bezpośredniego. Na miejscu interweniował dodatkowy patrol.

Gdy mundurowi ponownie otworzyli drzwi pomieszczenia, mężczyzna rzucił się na nich z nożem. Całe szczęście policjanci zdążyli się wycofać. Nie odnieśli żadnych obrażeń. W odpowiedniej chwili zadziałali dynamicznie i obezwładnili mężczyznę, a następnie udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Potem przekazali go załodze pogotowia.

56-latek w kajdankach trafił do szpitala, a następnie do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Tam został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy.

Policjanci potwierdzili jego dane. Był to mieszkaniec Pragi Północ. Mężczyzna miał już wcześniej problemy z prawem, był wielokrotnie karany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że w specjalnie przygotowanej do kradzieży torbie 56-latek chciał wynieść ze sklepu asortyment warty ponad 2200 złotych (elektronarzędzia, baterie, taśmy, wideodomofon).

W piątek mundurowi doprowadzili go na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam usłyszał zarzuty za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji i kradzież w recydywie. Prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd wydał postanowienie o jego izolacji w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z art.  223 § 1. "Kto, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

kom. Paulina Onyszko/ea

 

 

Powrót na górę strony