Aktualności

Rozmawialiśmy ze studentami o bezpiecznych przejazdach "na aplikację"

Choć kampania społeczna "Świadomość" skierowana jest głównie do młodych kobiet to na spotkaniu zorganizowanym w Akademii Leona Koźmińskiego na Pradze Północ nie zabrakło również studentów i personelu dydaktycznego uczelni. Policjantki z komendy przy ulicy Jagiellońskiej omówiły główne założenia kampanii i wyjaśniły, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas korzystania z przejazdu "na aplikację". Funkcjonariuszki wyjaśniły również, czym jest stalking i co zrobić, gdy zachowanie innych osób zagraża naszemu bezpieczeństwu. Zebrani na sali słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w tej dyskusji.

Kilka dni temu policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI spotkały się ze studentami i personelem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Spotkanie to było poświęcone głównie kwestii bezpieczeństwa podczas przejazdów "na aplikację". Większość studentów przyznała, że korzysta z takiej formy transportu. Głos w dyskusji zabrali również pracownicy dydaktyczni uczelni.

Komisarz Paulina Onyszko i młodsza aspirant Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska omówiły założenia kampanii społecznej "Świadomość" przygotowanej przez stołecznych policjantów i wyjaśniły, że skierowana jest ona przede wszystkim do młodych kobiet.

Policjantki tłumaczyły, jak sprawdzić czy pojazd i kierowca jest tym, który faktycznie zamawialiśmy. Podpowiedziały, jak zadbać o swój komfort podczas takiego przejazdu i jak zareagować, gdy zachowanie kierowcy wpływa na obniżenie naszego poczucia bezpieczeństwa.

W drugiej części spotkania funkcjonariuszki wyjaśniały czym jest stalking i podały przykłady zachowań charakterystycznych dla tego przestępstwa.

Zarówno studenci, jak i personel uczelni bardzo aktywnie uczestniczyli w tej dyskusji. I to na czym najbardziej zależało policjantkom - wykazali się dużą świadomością zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią "Świadomość"

kom. Paulina Onyszko

Powrót na górę strony