Aktualności

Dwoje poszukiwanych w jednym aucie, kierująca z sądowymi zakazami i w dodatku nietrzeźwa

Interwencja drogowa, którą podjęli policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego z Targówka zakończyła się zatrzymaniem kierującej fordem i jego pasażera. 30-latka i jej o 6 lat starszy znajomy byli poszukiwani przez sądy i prokuraturę. Mężczyzna miał orzeczoną karę pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów, zaś jego znajoma była podejrzewana przez kryminalnych z Chodeckiej o kradzież perfum w drogerii. Poza tym kobieta miała dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a alkomat wykazał, że kierowała fordem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do warszawskiego aresztu. Kobieta usłyszała zarzuty karne. Może jej grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

10 marca, przed 9.00 policyjny patrol z Targówka zatrzymał do kontroli przy ulicy Radzymińskiej forda, którym poruszały się dwie osoby. Pojazd miał niesprawne światło, a za kierownicą siedziała kobieta podobna do sprawczyni kradzieży z drogerii na terenie Targówka.

Mundurowi postanowili szczegółowo skontrolować osoby. Ich dane sprawdzili w policyjnej bazie. Informacje zwrotne okazały się bardzo "cenne".

30-latka miała dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez Sądy Rejonowe dla Warszawy Pragi Południe oraz Wołomina, które zabraniały jej kierowania do końca 2024 roku. Do tego była poszukiwana celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie, a także przez policjantów z komisariatu przy ulicy Chodeckiej jako podejrzana w sprawie kradzieży. Od kobiety policjanci wyczuli też zapach alkoholu. Alkomat potwierdził, że 30-latka była nietrzeźwa.

Gdy mundurowi zweryfikowali dane pasażera okazało się, że on również był poszukiwany. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ wydał nakaz jego doprowadzenia do aresztu śledczego w celu odbycia kary 68 dni za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego. Do tego Sąd Rejonowy w Wołominie poszukiwał go celem doprowadzenia do aresztu i odbycia kary 15 dni pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali parę. Mężczyznę umieścili w warszawskim areszcie, zaś kobietą zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego komisariatu na Targówku.

Funkcjonariusze przedstawili 30-latce zarzuty za kierowanie fordem w stanie nietrzeźwości i mimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów oraz kradzieży. Za te przestępstwa kobiecie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko/MS

 

 

Powrót na górę strony