Aktualności

Policjantka i Borsuk uczyły dzieci zasad bezpieczeństwa

Młodszy aspirant Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska z Zespołu Prewencji Kryminalnej i Borsuk odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I przy ulicy Tadeusza Korzona 2. Funkcjonariuszka i maskotka stołecznych policjantów opowiedziały maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Policjantka wyjaśniła też, czym na co dzień zajmują się policjanci i jaki sprzęt wykorzystują w swojej służbie. Na koniec tej wizyty maluchy dostały książeczki edukacyjne od przedstawicielki Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Targówek.

Młodszy aspirant Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska zajmująca się na co dzień prewencją kryminalną razem ze stołecznym Borsukiem przeprowadziła zajęcia o bezpieczeństwie z dziećmi z Przedszkola nr 95 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia I przy ulicy Tadeusza Korzona 2.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z tej dzielnicy.

Celem tej profilaktycznej pogadanki było przypomnienie dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, jak unikać zagrożeń i przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom.

Policjantka i stołeczny Borsuk omawiali tematy związane z bezpieczną drogą do przedszkola oraz właściwym zachowaniem się w różnych sytuacjach, w tym na placu zabaw. Przypominali dzieciom, jak powinny zachować się, gdy obca osoba będzie proponowała im spacer czy częstowała ich słodkościami.

Policjantka odpowiedziała również maluchom o codziennej pracy policjantów. Bardzo interesowały je kajdanki.

Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane książeczkami profilaktycznymi.

kom. Paulina Onyszko/bś

Powrót na górę strony