Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna ukrywający ponad 2,5 kg narkotyków został tymczasowo aresztowany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Białołęka w wyniku dokonanych ustaleń operacyjnych wytypowali adres na terenie dzielnicy, gdzie miały być przechowywane duże ilości środków odurzających. Policjanci wspierani przez kryminalnych z Pragi Północ wspólnie przeprowadzili kontrolę pod tym adresem. Zabezpieczyli ponad 2,5 kg narkotyków i zatrzymali 28-letniego mieszkańca dzielnicy. Sąd na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości konopi innych niż włókniste, amfetaminy i 3-chlorometkatynonu 3-CMC zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Działania, które przeprowadzili kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Białołęce były ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec dzielnicy ma przechowywać w swoim mieszkaniu duże ilości narkotyków. By to sprawdzić, kryminalni wspierani przez operacyjnych z komendy przy ulicy Jagiellońskiej udali się w to miejsce.

Gdy pod wytypowanym adresem pojawił się mężczyzna będący w zainteresowaniu mundurowych, skontrolowali go. Następnie kryminalni razem z 28-latkiem udali się do jego mieszkania. Tam, w pokoju dziennym i kuchni znaleźli poporcjowane różne substancje oraz ponad 3,5 tysiąca złotych.

Ujawnionym przy mężczyźnie kluczem policjanci otworzyli również skrzynki techniczne znajdujące się na klatkach schodowych na różnych piętrach. W każdej z nich znajdowały się nieznane substancje.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie ujawnione środki, a 28-latka zatrzymali. Mężczyzna trafił do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Zabezpieczone substancje poddano wstępnie badaniu testerem. Następnie przekazano je do szczegółowej analizy biegłemu.

Potwierdził on, że zatrzymany mężczyzna posiadał znaczną ilość środków odurzających i psychotropowych w postaci konopi innych niż włókniste, amfetaminy i 3-chlorometkatynonu 3-CMC o łącznej wadze ponad 2,5 kg.

Policjanci doprowadzili 28-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut w tej sprawie. Prokurator prowadzący to śledztwo zawnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/ea

 • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
 • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  narkotyki znalezione przy mężczyźnie
 • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  narkotyki znalezione przy mężczyźnie
 • pieniądze i narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  pieniądze i narkotyki znalezione przy mężczyźnie
Powrót na górę strony