Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta ósmoklasistów w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka

W poniedziałek Komisariat Policji na warszawskiej Białołęce ponownie odwiedzili uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Zawadzkiego mieszczącej się na terenie dzielnicy. Uczniowie mieli okazję obejrzeć niektóre pomieszczenia znajdujące się w jednostce i zostali zapoznani ze specyfiką wydziałów znajdujących się w strukturach Policji.

W poniedziałek w Komisariacie Policji Warszawa Białołęka gościli ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Zawadzkiego. Było to już drugie z serii spotkań zaplanowane z uczniami tej szkoły.

Dzielnicowa - sierż. szt. Łucja Karpowicz, w której rejonie służbowym znajduje się szkoła oraz st. post. Izabela Gargula chętnie dzieliły się swoją wiedzą i odpowiadały na pytania gości.

Policjantki oprowadziły uczniów po komisariacie, opowiadając o funkcjach, jakie pełnią poszczególne pomieszczenia. Uczniowie mieli okazję założyć elementy umundurowania, które policjanci mają na sobie podczas różnego rodzaju zabezpieczeń.

Policjantka z zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI mł. asp. Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska chętnie podzieliła się swoją wiedzą na temat wydziałów, na jakie jest podzielona Policja. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym tematem, porównywali te informacje do znanych sobie z seriali. Zadawali mnóstwo pytań dotyczących służby Policji.

Największe zainteresowanie wzbudziła wśród młodych ludzi służba kryminalna, praca „tajniaków” i różnice pomiędzy policjantem umundurowanym a nieumundurowanym.  Uczniowie byli zaskoczeni istnieniem wyspecjalizowanego biura zajmującego się cyberprzestępczością.

W czasie spotkania zostały również poruszone tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej.

Na zakończenie  uczniowie zostali obdarowani opaskami odblaskowymi, które podarowało Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa delegatura Warszawa Białołęka.

mł. asp. Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska

Powrót na górę strony