Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Data publikacji 22.02.2010
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej akcji w komendach Policji, sądach i prokuraturach dyżurować będą policjanci wspólnie z zaproszonymi specjalistami z lokalnych organizacji „pomocowych” – pracownikami socjalnymi, prawnikami i psychologami. W czasie dyżurów osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.
Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.
W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, będą przede wszystkim polegać na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, a także przedstawiciele instytucji pomocowych będą pełnić dyżury w tzw. punktach konsultacyjnych.
Na Pradze Północ punkt konsultacyjny mieści się w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi Północ przy ulicy Terespolskiej 15a w sali numer 14. Porady prawne są udzielane w godzinach od 9 do 14. Policajnci z Pragi Północ, Targówka i Białołęki będą dyżurować w dniach 23, 25, 26.02.
kgp,mb