Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbój na pracownicy sklepu - tymczasowy areszt dla zatrzymanych

Kryminalni z komendy Policji na Pradze Północ w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o rozbój na pracownicy sklepu. Łupem mężczyzn padła gotówka, alkohol i papierosy. Śledczy doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono im zarzuty w tej sprawie. Ponieważ obaj w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa może grozić im wyższy wymiar kary. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Pod koniec kwietnia br. pracownica sklepu przy ulicy Radzymińskiej została zaatakowana przez jednego z klientów. Mężczyzna obezwładnił ją gazem i zmusił, by otworzyła kasę, z której następnie ukradł kilkaset złotych. Napastnik wychodząc ze sklepu zabrał też dwie butelki alkoholu i papierosy.

Zaatakowana kasjerka całe szczęście nie doznała żadnych poważnych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Szkody wyrządzone przez mężczyznę wyniosły ponad 1300 złotych.

Tego samego dnia, kryminalni z komendy na Pradze Północ wykonując czynności operacyjne w tej sprawie zatrzymali 38-latka. Ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Następnego dnia, na terenie Pragi Południe przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali jego 39-letniego wspólnika.

Policjanci doprowadzili mężczyzn na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Obaj odpowiedzą za rozbój. Ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa zarzuty, jakie usłyszeli dotyczą działania w recydywie. Sąd aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/mw

  • Zdjęcie przedstawia osobę ubraną w ciemną kurtkę, spodnie i czarną czapkę z daszkiem na głowie zasłaniającym twarz. Osoba ta znajduje się w sklepie. Stoi przodem do kamery monitoringu. Prawą ręką sięga do półki z alkoholem. W lewej dłoni trzyma czerwoną torbę.
    tymczasowy areszt dla zatrzymanych
  • Zdjęcie przedstawia osobę ubraną na ciemno, która prowadzi po swojej lewej stronie zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna ten ma kajdanki założone na rękach trzymanych z tyłu. Obaj stoją tyłem do kamery monitoringu. Po obu stronach widać fragmenty srebrnych karoserii samochodów.
    tymczasowy areszt dla zatrzymanych
  • Zdjęcie przedstawia osobę ubraną na ciemno, która prowadzi po swojej prawej stronie zatrzymanego mężczyznę. Mężczyzna ten ma kajdanki założone na rękach trzymanych z tyłu. Po jego prawej stronie widać osobę ubraną w cywilną odzież i odblaskową kamizelkę z napisem na plecach POLICJA. Wszyscy stoją tyłem do obiektywu aparatu. Przed nimi widać otwarte drzwi tylne oznakowanego radiowozu. W tle widać budynek komendy z okratowanymi oknami.
    tymczasowy areszt dla zatrzymanych
Powrót na górę strony