Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna ukrywający ponad 4 kg narkotyków został tymczasowo aresztowany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Warszawa Białołęka w wyniku dokonanych ustaleń operacyjnych wytypowali adres na terenie dzielnicy, gdzie miały być przechowywane duże ilości środków odurzających. Policjanci wspierani przez kryminalnych z Targówka wspólnie przeprowadzili kontrolę pod tym adresem. Zabezpieczyli ponad 4 kg narkotyków i zatrzymali 40-letniego mieszkańca dzielnicy. Sąd na wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Działania, które przeprowadzili kilka dni temu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na Białołęce były ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że mieszkaniec dzielnicy ma przechowywać w swoim mieszkaniu duże ilości narkotyków. By to sprawdzić, kryminalni wspierani przez operacyjnych z komendy przy ulicy Chodeckiej udali się w to miejsce.

Pod wytypowanym adresem pojawił się mężczyzna będący w zainteresowaniu mundurowych, który usiłował zatrzasnąć im drzwi. Bezskutecznie. Policjanci skontrolowali mężczyznę, znajdując przy nim kilka porcji środków odurzających oraz ponad 4 tysiące złotych. Następnie kryminalni razem z 40-latkiem udali się do jego mieszkania. Tam, w pokoju dziennym znaleźli poporcjowane różne substancje. Znalezionym przy mężczyźnie kluczem policjanci otworzyli piwnicę, która również była w jego użytkowaniu. W wyniku przeszukania znaleźli kolejne porcje narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie znalezione substancje, a 40-latka zatrzymali. Mężczyzna trafił do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Zabezpieczone narkotyki poddano wstępnie badaniu testerem. Następnie przekazano je do szczegółowej analizy biegłemu.

Potwierdził on, że zatrzymany mężczyzna posiadał znaczną ilość środków odurzających i konopi innych niż włókniste, amfetaminy, mefedronu, kokainy i haszszu o łącznej wadze ponad 4 kilogramy.

Policjanci doprowadzili 40-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut w tej sprawie. Prokurator prowadzący to śledztwo zawnioskował do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.

40-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ml.asp. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska/ea

  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • narkotyki znalezione przy mężczyźnie
  • pieniądze znalezione przy mężczyźnie
Powrót na górę strony