Aktualności

Ponad 3,5 tys. paczek nielegalnych papierosów ukrytych na terenie byłej firmy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy na Pradze Północ zatrzymali dwie osoby do sprawy dotyczącej przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie podczas tej akcji operacyjni skonfiskowali ponad 3500 paczek papierosów pochodzących z kontrabandy. Straty Skarbu Państwa wyniosły prawie 70 tysięcy złotych. Obywatel Armenii usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

W toku prowadzonych działań operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na terenie zamkniętej firmy mieszczącej się przy ulicy Jagiellońskiej mają być przechowywane papierosy pochodzące z kontrabandy.

Policjanci objęli ten teren szczególnym nadzorem. Ich uwagę przykuł samochód, który zaparkował pod jednym z zamkniętych kontenerów. Wysiadła z niego kobieta i otworzyła drzwi pomieszczenia.

Operacyjni skontrolowali ją. Następnie sprawdzili kontener. W środku znaleźli wyroby tytoniowe różnych marek nieposiadające polskich znaków akcyzy. Zatrzymali 32-latkę do wyjaśnienia.

Po jakimś czasie na miejscu zjawił się znajomy kobiety. Obywatel Armenii przyznał się, że wyroby tytoniowe przechowywane w kontenerze są jego własnością. Operacyjni zatrzymali również jego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3500 paczek papierosów.

Policjanci przejechali z zatrzymanymi do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Dalsze czynności wykonywali w tej sprawie dochodzeniowcy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Przesłuchali oni zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Przedstawili 32-latkowi zarzut za przechowywanie papierosów pochodzących z kontrabandy. Według wyliczeń policjantów, działalność mężczyzny naraziła Skarb Państwa na straty sięgające prawie 70 000 złotych.

kom. Paulina Onyszko/bś

Powrót na górę strony