Aktualności

Poszukiwany i jego partnerka trafili do policyjnego aresztu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu na Targówku zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym, nakazem doprowadzenia oraz w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Razem z 57-latkiem do policyjnego aresztu trafiła jego 39-latka partnerka, z którą mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił im zarzuty karne.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Targówka prowadzili poszukiwania 57-letniego mężczyzny. Ustalenia, jakie wykonali, by go zatrzymać, doprowadziły ich na teren ogródków działkowych. Gdy potwierdzili, że mężczyzna najprawdopodobniej jest w wytypowanym domku, weszli tam.

57-latek był w środku wraz ze swoją znajomą. Policjanci sprawdzili ich dane. Potwierdzili, że mężczyzna jest ścigany przez sąd listem gończym i nakazem doprowadzenia i ma do odbycia karę roku i 29 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo kryminalni mieli wiedzę, że zarówno 57-latek, jak i jego 39-letnia partnerka na początku stycznia dokonali kradzieży rozbójniczej na pracowniku sklepu. Mężczyzna miał zagrozić nożem ochroniarzowi, który złapał na kradzieży jego partnerkę. Oboje uciekli. Jednak policjanci zabezpieczyli nagranie z ich wizerunkami.

Policjanci szczegółowo sprawdzili pomieszczenia. Zaalarmował ich mocno wyczuwalny zapach marihuany. Na wyższej kondygnacji znaleźli wagę jubilerską i metalowe pudełko z różnymi substancjami. Zatrzymali 57-latka i jego młodszą partnerkę i przewieźli ich do komisariatu na Targówku. Zabezpieczone środki przekazali policyjnemu technikowi. Testy wykazały, że był to klofedron, amfetamina i susz roślinny.

Para trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Dalej czynności w tej sprawie prowadzili dochodzeniowcy. Gdy funkcjonariusze zgromadzili materiał procesowy doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ prowadzącej śledztwo. Tam zostali przesłuchani. Oboje poniosą odpowiedzialność za dokonanie kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Taki sam wymiar kary grozi 57-latkowi za posiadanie znacznej ilości zabronionych prawem substancji psychoaktywnych i środka odurzającego. Mężczyzna po wysłuchaniu zarzutów został przewieziony przez policjantów do warszawskiego aresztu.

kom. Paulina Onyszko/ea

Powrót na górę strony