Aktualności

Ukrywał narkotyki i sprzęt mogący posłużyć do ich produkcji

Dzięki akcji kryminalnych z komisariatu na warszawskiej Białołęce do policyjnego aresztu trafił 35-letni mieszkaniec dzielnicy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli zabronione prawem substancje oraz sprzęt mogący posłużyć do ich produkcji. Mężczyzna został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Na czas prowadzonego postępowania trafił pod dozór Policji. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy operacyjnej kryminalni z komisariatu na Białołęce uzyskali informację, że w mieszkaniu przy ul. Skarbka z Gór ma przebywać mężczyzna, który może posiadać zabronione prawem substancje. By to potwierdzić, policjanci udali się pod wytypowany adres. Gdy mężczyzna wyszedł z budynku, skontrolowali go. Znaleźli przy nim torebeczkę z suszem roślinnym. Kryminalni zatrzymali 35-latka i razem z nim udali się do jego mieszkania.

W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli torebki i woreczki z  substancjami o różnych barwach, wagi elektroniczne, kilkanaście tysięcy złotych i sprzęt w postaci m.in. plastikowych i szklanych opakowań z płynami niewiadomego pochodzenia, które mogły być wykorzystywane do produkcji narkotyków.

Kryminalni przewieźli zatrzymanego do komisariatu na Białołęce. Zabezpieczone podczas tej akcji substancje przekazali policyjnemu technikowi. Ten wykonał testy ich składu.

Następnego dnia policjanci doprowadzili 35-latka na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Prokurator przedstawił mu zarzuty łamania przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na czas prowadzonego postępowania mężczyzna trafił pod policyjny dozór.

kom. Paulina Onyszko

Powrót na górę strony