Aktualności

To nie był jego pierwszy "włam"

Dwie próby kradzieży z włamaniem do sklepów, kradzież z włamaniem do klubu sportowego i posiadanie narkotyków - za te przestępstwa odpowie 35-letni mieszkaniec Targówka, którego wytypowali, a potem zatrzymali kryminalni z komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Jak się okazało mężczyzna dokonywał w przeszłości licznych przestępstw dlatego zarzuty, które usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ dotyczą działania w warunkach recydywy. 35-latek został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z komisariatu na Targówku pracowali nad sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu przy ulicy Mokrej w dniu 7 lutego br. Mężczyzna, który wdarł się do środka po wybiciu szyby próbował przełamać zabezpieczenia kasy. Straty, jakie wyrządził wyniosły kilkanaście tysięcy złotych.

Podobne zdarzenie miało miejsce 23 lutego br., gdy sprawca powtórnie próbował włamać się do tego samego sklepu. Tej nocy włamano się też do obiektu sportowego przy ulicy Radzymińskiej i skradziono batony proteinowe. Ogólne straty na szkodę klubu wyniosły ponad 1000 złotych.

Szczegółową analizę tych zdarzeń przeprowadzili kryminalni z Targówka. Informacje do których dotarli wskazywały, że za tymi przestępstwami stoi ten sam mężczyzna. Policjanci przeprowadzili dalsze ustalenia operacyjne  i wytypowali 35-letniego mieszkańca Targówka, który miał być z nimi bezpośrednio związany. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Kryminalni dokładnie zaplanowali akcję zatrzymania 35-latka, którą przeprowadzili podczas kontroli drogowej na Pradze Południe. Następnie przejechali z nim do jego mieszkania, które przeszukali. Policjanci znaleźli tam susz roślinny i wagę elektroniczną.

W środę mundurowi doprowadzili zatrzymanego na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. 35-latek poniesie surowszą karę, gdyż wszystkich tych przestępstw dokonał w recydywie. Prokurator nadzorujący to postępowanie zastosował wobec niego policyjny dozór.

kom. Paulina Onyszko

 

Film To nie był jego pierwszy "włam" - akcja kryminalnych z Targówka

Pobierz plik To nie był jego pierwszy "włam" - akcja kryminalnych z Targówka (format mp4 - rozmiar 10.45 MB)

Powrót na górę strony