Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczny policjant zareagował w dniu wolnym od służby

Interwencja, którą podjął policjant stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w dniu wolnym od służby zakończyła się zatrzymaniem 38-letniej kierującej. Funkcjonariusz udaremnił kobiecie ucieczkę wiedząc, że jest ona pod wpływem narkotyków. Późniejsza kontrola wykazała, że 38-latka ukrywała kilka innych zawiniątek z nielegalnymi substancjami. Zatrzymana trafiła do komendy przy ulicy Jagiellońskiej, gdzie usłyszała zarzuty karne. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Policjant ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową będąc na dniu wolnym od służby zareagował na łamanie prawa. Funkcjonariusz wsiadając do swojego samochodu zauważył, jak obok niego, przy ulicy Jagiellońskiej parkuje opel, a siedząca za jego kierownicą kobieta wykonuje dziwne ruchy. Funkcjonariusz przyglądał jej się uważnie.

Gdy był pewien, że zażywa ona narkotyk podszedł do jej auta i zapukał w szybę. Kobieta wystraszona jego obecnością gwałtownie ruszyła.

Policjant podbiegł do samochodu i kilka razy zapukał zdecydowanie w szybę. Kierująca jednak nie zatrzymała się, przejechała kilka kolejnych metrów. Dopiero wtedy stanęła. Policjant otworzył drzwi opla, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i położył je na podszybiu i pokazał kierującej policyjną legitymację.

Następnie funkcjonariusz zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o zdarzeniu. Ustalił również, że kobieta ma jeszcze kilka porcji narkotyków.

Na miejscu zjawiły się oznakowane patrole Policji. Policjanci zabezpieczyli nielegalne substancje, które znaleźli u kobiety, a ją samą zatrzymali i przewieźli do komendy przy ulicy Jagiellońskiej.

38-latka usłyszała dwa zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadania heroiny. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/JW

Powrót na górę strony