Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz recydywista tymczasowo aresztowany

Realizacja, którą przeprowadzili kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko mieniu miała na celu zatrzymanie mężczyzny włamującego się do aptek na terenie Pragi Północ i innych warszawskich dzielnic. Dzięki współpracy z policjantami stołecznego Wydziału Wywiadu Kryminalnego oraz operacyjnych z komisariatu na Targówku północnoprascy funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszkańca Pragi Północ, który był przez nich wytypowany do tych spraw. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ nadzorującej te postępowania usłyszał łącznie 8 zarzutów. Wszystkie dotyczą działania w warunkach recydywy. 33-latek po przesłuchaniu stanął przed sądem, który zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Policjanci pionu kryminalnego zwalczający przestępczość przeciwko mieniu pracowali nad sprawami nocnych włamań do aptek na terenie Pragi Północ.

Oba zgłoszenia dotarły do policjantów pod koniec maja br. Przedstawiciele miejscowych aptek poinformowali o wybitych szybach, splądrowanych szufladach i skradzionej gotówce.

Operacyjni przeanalizowali działania sprawcy bazując na zeznaniach złożonych przez pokrzywdzonych, dowodach zebranych przez policyjnego technika i nagraniach z kamer monitoringu. Zweryfikowali również podobne zdarzenia z innych dzielnic Warszawy - Targówka i Pragi Południe. Nawiązali współpracę z policjantami z tych jednostek.

Wykonane ustalenia i doskonała znajomość lokalnego środowiska przestępczego pozwoliły operacyjnym, we współpracy z kryminalnymi z Targówka i stołecznego Wydziału Wywiadu Kryminalnego ustalić tożsamość 33-latka podejrzewanego o te włamania. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i odbywał kary pozbawienia wolności. Był też poszukiwany przez organy ścigania do ustalenia miejsca pobytu.

W poniedziałek, 10 czerwca kryminalni z Pragi Północ na terenie warszawskiego metra zatrzymali 33-latka. Następnie przeszukali mieszkanie, które zajmował. Ustalili, że pieniądze zrabowane z aptek mężczyzna przegrał w kasynie.

Zatrzymany trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Następnie został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił mu osiem zarzutów kradzieży z włamaniem do aptek, gdzie łączna wartość strat wyniosła ponad 14 tys. złotych. Ponieważ wszystkich tych przestępstw mężczyzna dopuścił się w recydywie, za każdy z czynów grozi mu kara od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

kom. Paulina Onyszko/D.K

Powrót na górę strony