Aktualności

Interwencja patrolówki zakończona aresztami dla zatrzymanych

Zgłoszenie dotyczące osób poruszających się uszkodzonym audi wywołało szybką reakcję policjantów z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego na Targówku. W wyniku przeprowadzonej kontroli policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli narkotyki ukryte m.in. w samochodowym schowku. Analiza ich składu wykazała, że był to klofedron, amfetamina, klefedron i kokaina. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora prowadzącego śledztwo i tymczasowo aresztował 21 i 20-latka. Młodym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego na Targówku otrzymali niepokojące zgłoszenie o osobach poruszających się uszkodzonym audi. Samochód miał zbitą lampę i przebite opony. Policjanci znaleźli pojazd na parkingu przy ul. Pratulińskiej. Obecni przy nim młodzi mężczyźni, 21 i 20-latek nie potrafili wyjaśnić, co się wydarzyło.

Na miejsce przyjechał kolejny patrol. Policjanci skontrolowali audi. W bagażniku, podłokietniku i schowku znaleźli przezroczyste woreczki foliowe z różnymi substancjami. Sprawdzili również młodych mężczyzn.

Patrolowcy zabezpieczyli puste foliowe woreczki, rękawiczki lateksowe i kominiarki. Zatrzymali 21 i 20-latka do wyjaśnienia. Na miejsce skierowano również policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, by zabezpieczyli ślady. Policjanci przejechali z zatrzymanymi do szpitala, gdzie pobrano od nich krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Następnie umieścili ich w  policyjnej izbie zatrzymań. Zabezpieczone substancje zostały przekazane biegłemu.

Materiały zgromadzone w tej sprawie przekazano do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam też obaj zatrzymani trafili na przesłuchanie. Prokurator przedstawił im zarzuty posiadania znacznej ilości klofedronu, amfetaminy, klefedronu i kokainy (łączna waga substancji wyniosła prawie 1800 gramów netto) i zawnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Sąd ten wniosek uwzględnił. Młodym mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/JW

 • Zdjęcie przedstawia ciemny pojazd zaparkowany na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Samochód ten m otwartą klapę bagażnika. Widać przed nim inne zaparowane pojazdy.
  zabezpieczony pojazd
 • Zdjęcie przedstawia beżową substancję zapakowaną w foliowy przezroczysty woreczek umieszczony w samochodowym bagażniku.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zdjęcie przedstawia otwarty schowek samochodowy, a wewnątrz niego widać foliowy woreczek z beżową substancją. Poniżej widać żółty kartonik po jedzeniu.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zdjęcie przedstawia foliowy woreczek z beżową substancją leżący na ciemnym siedzeniu samochodu.
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zdjęcie przedstawia małe foliowe woreczki z jasną substancją leżące na w przegródce pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera.
  Zabezpieczone narkotyki

Film Interwencja patrolówki zakończona aresztami dla zatrzymanych

Pobierz plik Interwencja patrolówki zakończona aresztami dla zatrzymanych (format mp4 - rozmiar 5.79 MB)

Powrót na górę strony