Aktualności

Północnoprascy kryminalni i stołeczni wywiadowcy zatrzymali dilerów i przechwycili ponad 2 kg narkotyków

Do tej akcji policjanci Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego z komendy na Pradze Północ dokładnie się przygotowali. Wspierani przez stołecznych wywiadowców zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 41 do 47 lat i 29-letnią kobietę. Zabezpieczyli ponad 2 kg środków odurzających i substancji psychotropowych, materiały służące do ich porcjowania i przygotowania do sprzedaży oraz kilka tysięcy złotych. W piątek sąd tymczasowo aresztował wszystkich podejrzanych na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego z komendy na Pradze Północ zaplanowali akcję zatrzymania osób zamieszanych w przestępczość narkotykową na terenie dzielnicy. Informacje, które wcześniej operacyjnie zgromadzili, naprowadziły ich na trop kilku osób przebywających w rejonie jednej z kamienic przy ulicy Tarchomińskiej. Z policyjnych ustaleń wynikało również, że pod tym adresem są przechowywane nielegalne środki przeznaczone do sprzedaży.

Działania, które kryminalni tam przeprowadzili, pozwoliły im określić role osób zamieszanych w handel nielegalnymi środkami. Policjanci wiedzieli, że osoby te maskują swoje działania, by nie wzbudzać niczyich podejrzeń. We współpracy ze stołecznymi wywiadowcami operacyjni dokładnie zaplanowali akcję zatrzymania dilerów i przejęcia narkotyków.

W wyniku środowej akcji policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 41 do 47 lat i 29-letnią kobietę. W wytypowanych mieszkaniach podczas przeszukania znaleźli kilka tysięcy złotych, woreczki i pojemniki z różnymi substancjami oraz przedmioty służące do ich porcjowania, m.in. wagi elektroniczne, zgrzewarkę i folię do pakowania hermetycznego. W tych czynnościach brał udział policyjny przewodnik psa wyspecjalizowanego w poszukiwaniu narkotyków.

Policjanci przewieźli wszystkich zatrzymanych do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam też technik wstępnie określił skład zabezpieczonych substancji, których łączna waga wyniosła ponad 2 kilogramy. Wśród nich była marihuana, mefedron, amfetamina i heroina.

W czwartek zatrzymani zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił im zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, ich udzielania i pomocnictwa w ich udzielaniu. W piątek sąd, popierając wniosek prokuratora, tymczasowo aresztował wszystkich zatrzymanych na 3 miesiące.

Przestępstwa, o popełnienie których są podejrzani zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

kom. Paulina Onyszko/ea

 • Zdjęcie przedstawia woreczki foliowe zawierające substancje w różnym kolorze i trzy telefony komórkowe ułożone na brązowym blacie biurka.
  Zabezpieczone przedmioty
 • Zdjęcie przedstawia pojemniki zawierające srebrne zawiniątka, kajdanki i banknoty o nominałach od 10 do 100 złotych ułożone na brązowym blacie biurka.
  Zabezpieczone przedmioty
 • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę siedzącego na krześle ustawionym na środku pokoju, tyłem do obiektywy aparatu. Mężczyzna ma część twarzy zasłoniętą czarnym prostokątem. Za nim widać fragment sylwetki stojącego policjanta ubranego na ciemno, który ma na dłoniach czarne rękawiczki lateksowe. Przed mężczyzną przy biurku siedzi policjant ubrany w szarą koszulkę na krótki rękaw. Jego twarz jest zamazana komputerowym filtrem. Na prawym przedramieniu ma opaskę z napisem POLICJA.
  Policjant prowadzi czynności z zatrzymanym
 • Zdjęcie przedstawia ubranego na ciemno policjanta, który wprowadza po schodach po swojej prawej stronie zatrzymaną kobietę. Twarz policjanta jest zamazana komputerowym filtrem. Na prawym przedramieniu ma on opaskę z napisem POLICJA. Kobieta ma kajdanki założone na rękach trzymanych z tyłu. Jest ubrana w niebieską koszulkę na grubych ramiączkach i czarne krótkie spodenki.
  Policjant prowadzi zatrzymaną

Film Północnoprascy kryminalni i stołeczni wywiadowcy zatrzymali dilerów i przechwycili ponad 2 kg narkotyków

Pobierz plik Północnoprascy kryminalni i stołeczni wywiadowcy zatrzymali dilerów i przechwycili ponad 2 kg narkotyków (format mp4 - rozmiar 5.79 MB)

Powrót na górę strony