Betlejemskie Światło Pokoju w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI
Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem skautów wędruje prawie po całej Europie - dotarło dzisiaj do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Z rąk przedstawicieli 300 Warszawskiej Drużyny Wielopoziomowej „Elba”, w imieniu policjantów i pracowników cywilnych światełko odebrał Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI nadkom. Tomasz Smyl oraz Komendanci Komisariatów Policji Warszawa Białołęka i Targówek.
Przedstawiciele 300 Warszawskiej Drużyny Wielopoziomowej „Elba”, którzy gościli dzisiaj w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI przekazali na ręce Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI nadkom. Tomasza Smyl i Komendantów Komisariatów Policji Warszawa Białołęka i Targówek dla policjantów i pracowników Policji Betlejemskie Światło Pokoju. Jak podkreślili harcerze, światło jest żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei oraz miłości.
Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI nadkom. Tomasz Smyl podziękował za pamięć o policjantach i pracownikach północnopraskiej komendy i złożył harcerzom najlepsze życzenia spokojnych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych świąt.
Idea tradycyjnie stawianego na wigilijnym stole Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.
nadkom. Paulina Onyszko