„Gotowe” książeczki zdrowia chciał sprzedawać przez internet
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy pracowali od kilku miesięcy nad sprawą związaną z ogłoszeniami w internecie o sprzedaży książeczek zdrowia uprawniających do pracy związanej z dostępem do żywności. Sumienna i rzetelna praca funkcjonariuszy doprowadziła ich do dwóch osób podejrzewanych o przestępczy proceder. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwie osoby, które już usłyszały zarzuty.
Na początku lipca do północnopraskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku ze sprzedażą książeczek zdrowia uprawniających do pracy związanej z dostępem do żywności. Takie ogłoszenia miały znajdować się na stronach internetowych.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu od razu zajęli się sprawą. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że czyste blankiety książeczek zdrowia są najprawdopodobniej fałszowane. Zebranie materiału dowodowego w sprawie, sumienne i rzetelne czynności wykonane przez funkcjonariuszy doprowadziły ich do dwóch osób podejrzewanych o ten przestępczy proceder. W lokalu na Pradze Północ policjanci zatrzymali w tej sprawie dwie osoby Tomasza Sz. i Annę Ł. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli czyste blankiety książeczek zdrowia.
Oboje trafili do policyjnej celi. Tomasz Sz. usłyszał zarzut przygotowania do fałszowania dokumentu. Anna Ł. usłyszała zarzut pomocnictwa w przestępstwie.
Przestępstwo fałszowania dokumentu w celu użycia go jako autentyczny zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Przygotowanie do jego popełnienia zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
ms