Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże samochodów

Powodzeniem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom samochodowym. Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 36 i 21 lat podejrzewanych o liczne kradzieże z włamaniem do pojazdów na terenie Warszawy. W zainteresowaniu mężczyzn były samochody m-ki BMW, których wartość oszacowano na kwotę blisko pół miliona złotych. W trakcie dalszych czynności operacyjni zabezpieczyli narzędzia oraz elektronikę wykorzystywaną do kradzieży aut. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów w siedmiu takich sprawach, Łukaszowi N. w warunkach recydywy. Ponadto Krystian K. odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Pragi Północ zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej pracowali nad sprawami dotyczącymi kradzieży samochodów marek BMW, z terenu Warszawy. Pojazdy będące w zainteresowaniu przestępców stanowiły wartość blisko pół miliona złotych. Policjanci dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami. Funkcjonariusze nie tylko bardzo dokładnie przeanalizowali metody działania przestępców ale także łup, jaki wpadł w ich ręce. Żmudna praca operacyjna wkrótce przyniosła rezultaty.

Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. W piątek, przy ul. Świderskiej w bezpośrednim pościgu operacyjni zatrzymali 36-letniego Łukasza N. i 21-letniego Krystiana K. Mężczyźni byli już w przeszłości notowani.

W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszali się podejrzani oraz ich mieszkań, operacyjni zabezpieczyli narzędzia oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży aut. Po analizie zabezpieczonych śladów, operacyjni mieli pewność, że trafili w dziesiątkę. Dodatkowo w mieszkaniu 21-latka kryminalni ujawnili ponad 17 gramów marihuany oraz dwie wagi elektroniczne.

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych i dochodzeniowców zebrano pokaźny materiał dowodowy. Policjanci powiązali ze sobą sprawy kradzieży z włamaniem do pojazdów w okresie od lipca do połowy października br., z terenu Pragi Północ, Południa oraz Woli i zgromadzili dowody winy zatrzymanych. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do 5 pojazdów i usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch innych. Łukasz N. dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Dodatkowo Krystian K. odpowie za posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

po

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty
  • Zabezpieczone przez policjantów przedmioty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 31.43 MB)

Powrót na górę strony