Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjatki i Borsuk edukowali dzieci, jak być bezpiecznym

Policjantki z Zespołu do spraw prewencji kryminalnej północnopraskiej komendy uczestniczyły w cyklu spotkań z dziećmi w Multikinie na warszawskim Targówku oraz korzystając z licznych zaproszeń odwiedziły najmłodszych w ich przedszkolach. Spotkania te miały charakter edukacyjno-profilaktyczny. Policjantkom towarzyszył Borsuk - maskotka stołecznej Policji. Głównym tematem spotkań było ogólnie pojęte bezpieczeństwo najmłodszych. Sierż. sztab. Dominika Dąbrowska oraz st. sierż. Agata Halicka edukowały, jak należy poruszać się po drodze, jak postępować w kontakcie z osobą obcą oraz agresywnym psem. Podkreślały, jak ważne dla bezpieczeństwa najmłodszych jest noszenie odblasków.

Policjantki z północnopraskiej komendy uczestniczyły w cyklu spotkań profilaktycznych dla dzieci w Multikinie oraz odwiedziły najmłodszych w ich przedszkolach. Towarzyszył im Borsuk - maskotka stołecznej Policji. Funkcjonariuszki przeprowadziły prelekcje, podczas których poruszały tematy związane z bezpieczną drogą do szkoły oraz właściwym zachowaniem się w różnych sytuacjach, nie tylko w szkole, ale także poza nią.

Sierż. sztab. Dominika Dąbrowska oraz st. sierż. Agata Halicka opowiedziały uczniom, jak należy zachowywać się podczas kontaktu z osobą nieznajomą, a szczególnie taką, której zachowanie może wydać się dzieciom podejrzane czy też niebezpieczne. Policjantki uczuliły też najmłodszych, jak reagować podczas spotkania z agresywnym psem.

Funkcjonariuszki podkreśliły również, jak ważne jest noszenie odblasków oraz wskazały miejsca, gdzie powinny być umieszczane.

Celem tej profilaktycznej wizyty było pokazanie najmłodszym mieszkańcom naszej dzielnicy zagrożeń oraz sposobów ich unikania, a także tego - jak można przeciwdziałać niebezpiecznym sytuacjom.

Zainteresowanie tematyką pogadanki oraz spotkaniem z policjantkami cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśrod dzieci. Mamy nadzieję, że spotkanie to pozostanie na długo w ich pamięci.

po

Powrót na górę strony