Jak rozpoznać prawdziwego policjanta - tłumaczyli policjanci na spotkaniu z seniorami
Policjanci z Białołęki po raz kolejny spotkali się z seniorami. Głównym celem tego spotkania było uświadomienie osobom starszym zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych m.in. z oszustwami metodą na „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Kolejne spotkanie odbyło się z udziałem członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku Białołęckiej Akademii Seniorów.
Mimo stale prowadzonych działań profilaktycznych Policji, wciąż odnotowywane są przypadki wyłudzeń od starszych osób pieniądzy metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów, przekazują często oszczędności całego życia.
Nadkomisarz Tomasz Tabor, Komendant białołęckiego Komisariatu podczas spotkania z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Białołęckiej Akademii Seniorów radził co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów i jak należy postępować w takich sytuacjach. Seniorzy poznali także sposoby oraz metody, jakie stosują przestępcy, aby oszukać bądź okraść osoby samotne i starsze.
Nadkom. Tomasz Tabor wyjaśnił także zebranym, po czym poznać prawdziwego policjanta. Na zakończenie, Szef białołęckiej jednostki zaprezentował aplikację ,,Moja Komenda" i namawiał do wykorzystywania jej w komunikacji z dzielnicowym.
Mamy nadzieję, że takie spotkania, uświadamiające różne zagrożenia, pozwolą seniorom w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.
po