Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty i trzy dozory dla podejrzanych o rozbój na kibicach

Dzięki żmudnej pracy operacyjnej funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy na Pradze Północ zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój na kibicach Jagiellonii Białystok. Dwaj inni ustaleni sprawcy zgłosili się do prokuratury, gdzie przedstawiono im te same zarzuty. Podejrzani okazując rażące lekceważenie porządku prawnego napadli na pokrzywdzonych, pobili ich i ukradli im koszulki klubowe oraz szalik. Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt, trzech pozostałych prokurator oddał pod dozór policji. Wszystkim mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

2 maja br. po zakończonym meczu na Stadionie Narodowym, na terenie Pragi Północ dwóch kibiców klubu z Białegostoku zostało napadniętych przez grupę pięciu nieznanych im mężczyzn. Napastnicy nakazali im oddanie emblematów klubowych, bili ich i kopali. W konsekwencji pokrzywdzeni utracili koszulki i szalik.

Wytypowaniem  i zatrzymaniem sprawców tego rozboju zajęli się funkcjonariusze z referatu do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu komendy na Pradze Północ. Policjanci przeprowadzili szczegółowe ustalenia i wnikliwie analizowali każdą uzyskaną informację. Równolegle śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej gromadzili materiał procesowy.

Kryminalni w wyniku żmudnej pracy operacyjnej nie tylko ustalili, kim są napastnicy, ale i gdzie aktualnie przebywają. Dokładnie zaplanowali ich zatrzymania.

W ubiegłą środę doszło do zatrzymania dwóch z pięciu sprawców. Obaj to mieszkańcy Marek. U 23-latka policjanci dodatkowo zabezpieczyli marihuanę. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych śledczy doprowadzili podejrzanych do prokuratury na przesłuchanie, a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd aresztował ich na 2 miesiące.

W miniony poniedziałek zatrzymany został kolejny mężczyzna. Był to mieszkaniec Targówka. Dwaj pozostali sprawcy zgłosili się do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Prokurator podjął decyzję o oddaniu ich pod dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

W trakcie prowadzonych działań kryminalni odzyskali skradzione pokrzywdzonym emblematy klubowe.

Wszystkim podejrzanym za czyn z art. 280§1 kk w zw. z art. 57a kk grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

po

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.75 MB)

Powrót na górę strony