Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł podczas usiłowania włamania

Zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego w zbiegu z uszkodzeniem mienia policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ przedstawili zatrzymanemu 26-latkowi. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku przestępstwa przez pracownika ochrony. Był nietrzeźwy. Jak się okazało, wcześniej był już notowany za podobne czyny. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

W ubiegłą niedzielę po 20.00 funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który wpadł podczas próby włamania do lokalu gastronomicznego na terenie Pragi Północ. Mężczyzna dostał się do środka poprzez wyrwanie płyty w ścianie. Jednak nie zdołał nic ukraść. Wpadł w ręce ochrony po tym, jak uruchomił alarm w obiekcie.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 26-latka pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili, że w przeszłości dokonywał już podobnych przestępstw.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną.

Dochodzeniowiec przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w zbiegu z uszkodzeniem mienia. Z uwagi na okoliczności sprawy uznano, że jest to przypadek mniejszej wagi, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. 26-latek przyznał się do postawionego mu zarzutu i dobrowolnie poddał się karze.

podkom. Paulina Onyszko

Powrót na górę strony