Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za kradzieże z włamaniem do pojazdów

Policjanci z Białołęki i Pragi Północ podczas ostatnich działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do pojazdów i kradzież wyposażenia. Łupem mężczyzn padły damskie torebki z zawartością dokumentów, telefonów i gotówki. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Policjanci po raz kolejny przypominają, aby nie pozostawiać w pojazdach wartościowych przedmiotów.

Policjanci prowadzący działania na terenie Białołęki mające na celu ograniczenie przestępczości przeciwko mieniu otrzymali informację o dwóch włamaniach do pojazdów przy ul. Wierzbiny i Mochtyńskiej. Sprawcy wybili szyby w zaparkowanych samochodach i ukradli damskie torebki z portfelami, dokumentami, kartami płatniczymi i telefonami komórkowymi.

Funkcjonariusze, gdy tylko otrzymali rysopisy mężczyzn, rozpoczęli ich poszukiwania. Wykonane ustalenia doprowadziły ich na jeden z parkingów przy ul. Ostródzkiej. Tam przy zaparkowanym nissanie zauważyli poszukiwanych mężczyzn. Mundurowi zatrzymali ich. Okazał się, że wszyscy są obywatelami Gruzji, w wieku 38, 36 i 22 lat. Na tylnej kanapie nissana policjanci zauważyli dwie damskie torebki.

Dalsze czynności z zatrzymanymi policjanci wykonywali w komisariacie przy ul. Myśliborskiej. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekazano wraz z mężczyznami do prokuratury rejonowej. Tam przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem do peugeota i forda. Wartość strat pokrzywdzonych wyniosła ponad 2.500 złotych.

Sąd poparł wniosek śledczych i prokuratora i zastosował wobec obywateli Gruzji 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policjanci przypominają, aby nie zostawiać wartościowych przedmiotów w samochodach.

Parkując samochód nawet na krótką chwilę należy:

  • sprawdzić, czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,
  • włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,
  • nie pozostawiać torebek, neseserów, plecaków i innych rzeczy wartościowych na fotelu pasażera czy kanapie z tyłu (bagaże i inne rzeczy powinny być w schowkach lub bagażniku, pozostawienie ich na widoku będzie zachętą dla złodziei. Rzeczy tych nie powinniśmy też chować do bagażnika dopiero w miejscu zaparkowania,
  • jeżeli w samochodzie zainstalowany jest radioodtwarzacz z panelem, to panel ten zabieramy ze sobą, a nie chowamy do schowka czy pod fotel,
  • odchodząc od samochodu kluczyki chowamy do kieszeni wewnętrznych ubrania, a w domu w miejscu bezpiecznym (z dala od drzwi wejściowych). Nigdy też nie pozostawiamy dokumentów samochodu we wnętrzu.

Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza, nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali!

podkom. Paulina Onyszko/ea

Powrót na górę strony