Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek zniszczył mieszkanie

Data publikacji 31.08.2020

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród osób nieletnich z północnopraskiej komendy uzyskali informację, że 16-latek dokonał uszkodzenia elewacji ścian oraz podłogi w mieszkaniu. Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia jeszcze innych okoliczności. Okazało się, że nieletni groził partnerowi matki oraz doprowadził młodszego brata do innej czynności seksualnej. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród osób nieletnich z północnopraskiej komendy wpłynęła informacja, że 16-latek celowo zniszczył laptopa i telewizor, ponadto uszkodził elewację ścian i podłogi w mieszkaniu należącym do matki. Nastolatek był bardzo agresywny zarówno wobec matki, jak i jej partnera, zdarzało się, że mu groził pozbawieniem życia. 16-latek wynosił z domu nowo zakupione środki czystości, próbował podpalić rurę gazową, co zagrażało życiu i zdrowiu wszystkich mieszkańców. W trakcie dalszych czynności okazało się, że podczas nieobecności osób dorosłych w domu, nastolatek doprowadził młodszego brata do innej czynności seksualnej.

Po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze określili nieletniemu czyny karalne dotyczące kradzieży, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, usiłowania sprowadzenia katastrofy oraz doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Dalej sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

mł. asp. Irmina Sulich/ea

Powrót na górę strony