Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczyli samochody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 30.11.2020

Najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy przywłaszczyli pojazdy z wypożyczalni samochodowej, ponadto jeden z nich podczas interwencji próbował przejechać policjanta. Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kryminalni z Białołęki otrzymali informację, że w wypożyczalni samochodowej kilka razy doszło do przywłaszczenia pojazdów o łacznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W związku z powyższym policjanci podjęli obserwację mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo. Przy ul. Borkowskiej pracownik wypożyczalni miał przekazać Jaguara klientowi i tak też się stało. Już po chwili okazało się, że sprawca nie działał sam, odebrał auto i przekazał je koledze do dalszego użytkowania. 32-letni obywatel Mołdawii został zatrzymany, natomiast kiedy jeden z policjantów podjął czynności wobec drugiego z podejrzanych, ten wycofał pojazd potrącając funkcjonariusza, po czym próbował na niego najechać. Policjant odskoczył w ostatniej chwili, a kierowcy udało sie uciec, jednak jego "wolność" nie trwała długo, po kilkunastu godzinach obywatel Ukrainy został zatrzymany przez Straż Graniczną, kiedy chciał przekroczyć granicę Polski.

Zatrzymani trafili do komisariatu przy ul. Myśliborskiej. Podczas rozpytania wyszło na jaw, że wszystkie formalności były załatwiane na nazwisko 32-latka, on odbierał pojazdy z wypożyczalni, aby nie wzbudzać podejrzeń pracowników, resztą zajmował się jego kolega, użytkował auta i nie zwracał ich do salonu. Śledczy doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Obywatel Mołdawii odpowie za przywłaszczenie Jaguara o wartości 170 tys. złotych oraz udzielenie pomocy w oszustwie, natomiast jego kolega odpowie za przywłaszczenie pojazdu, oszustwo, czynną napaść na funkcjonariusza Policji oraz krótkotrwały zabór pojazdu m-ki mazda. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 2 miesięcy.

mł. asp. Irmina Sulich/rr

 

 

Powrót na górę strony