Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mężczyzna podejrzewany o obrzucenie kamieniami siedziby Urzędu Skarbowego zatrzymany przez policjantów z warszawskiej Pragi Północ
Dzisiaj, przed południem, kryminalni z Pragi Północ zatrzymali 33-letniego mieszkańca tej dzielnicy, który jest podejrzewany o obrzucenie kamieniami siedziby Urzędu Skarbowego.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Operacyjni z Pragi Północ rozbili magazyn z nielegalnymi papierosami w powiecie piaseczyńskim
To była doskonale zaplanowana akcja północnopraskich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną przeprowadzona w powiecie piaseczyńskim. Operacyjni zabezpieczyli prawie 880.000 sztuk papierosów pochodzących z kontrabandy, przechowywanych w kontenerze morskim i zatrzymali dwóch obcokrajowców, 53-letniego obywatela Ukrainy i 60-letniego obywatela Armenii. Przestępcza działalność mężczyzn naraziła Skarb Państwa na straty przekraczające 1,5 miliona złotych. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Mają również zakaz opuszczania kraju.
-
Chował się w pustostanie, kryminalni zatrzymali go i zabezpieczyli narkotyki, które tam ukrywał
Kryjówka w pustostanie na Pradze Północ, miała być szansą dla 32-latka, na aktywny udział w przestępczości narkotykowej. Policjanci z północnopraskiego Wydziału Operacyjno - Rozpoznawczego, którzy doskonale orientują się w aktywności osób zaangażowanych w ten rodzaj przestępczości, zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli ukryte tam narkotyki. Mieszkaniec Pragi Północ usłyszał zarzut za ich posiadanie i wtargnięcie do zabezpieczonego obiektu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Uwaga na wysokie temperatury!
Do Polski zbliża się fala upałów, która może stwarzać poważne zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Na wysokie temperatury powinny uważać zwłaszcza osoby starsze, przewlekle chore, kobiety w ciąży i dzieci. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt.
-
Okradł śpiącego na przystanku mężczyznę - zauważył to operator miejskiego monitoringu
Kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała moment kradzieży na przystanku tramwajowym przy ulicy Targowej. Natychmiastowe przekazanie informacji Policji przez operatora skutkowało zatrzymaniem sprawcy, zanim jeszcze śpiący na przystanku nietrzeźwy mężczyzna zorientował się, że został pozbawiony dokumentów oraz rzeczy osobistych. Policjanci przedstawili już zarzut zuchwałemu złodziejowi i tym samym "wzbogacili" jego kartotekę kryminalną.
-
Kradł, by dorobić - kieszonkowca zatrzymali kryminalni z Pragi Północ
44-letni mieszkaniec Radomia przyjeżdżał do Warszawy i kradł. Jego ofiarami padali pasażerowie jednej linii autobusu miejskiego. Zatrzymali go kryminalni z komendy na Pradze Północ wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przestępstw. Tłumaczył, że kradł, by "dorobić". Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kryminalni z Targówka zatrzymali trzy osoby do kradzieży hulajnogi elektrycznej
Policjanci z komisariatu na Targówku otrzymali zgłoszenie o kradzieży hulajnogi elektrycznej spod miejscowej galerii handlowej. W wyniku działań operacyjnych, kryminalni z tamtejszego komisariatu wytypowali osoby uczestniczące w tym przestępstwie i je zatrzymali. Odzyskali też skradzioną hulajnogę i zabezpieczyli sześć innych, pochodzących z nieznanego źródła. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 21 i 20-latek oraz ich 19-letnia wspólniczka. Wobec dwojga z nich prokurator zastosował dozór Policji.
-
Webinarium p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin)
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) p.n. Oszukańcze inwestycje – jak się przed nimi ustrzec i co zrobić gdy padniemy ofiarą przestępców (I termin) organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Senioralnej, Rzecznikiem Finansowym oraz Komendą Główną Policji.
-
Oszust podający się za pracownika banku wpadł w zasadzkę kryminalnych z Targówka
W profesjonalnie przygotowaną zasadzkę wpadł 31-latek, podający się za kuriera i współpracujący z pracownikami banku, którzy chcieli wyłudzić od mieszkanki Targówka 40.000 złotych. Jego zatrzymanie było efektem współpracy kobiety z kryminalnymi z komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Za usiłowanie oszustwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator prowadzący śledztwo zastosował wobec 31-latka policyjny dozór.
-
Policjanci z Pragi Północ zlikwidowali kolejny nielegalny punkt gier hazardowych
Działający na terenie Białołęki nielegalny punkt gier hazardowych stał się celem wspólnych działań funkcjonariuszy północnopraskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną i Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W trakcie zaplanowanej akcji, operacyjni zabezpieczyli kilka automatów, na których urządzano nielegalny hazard i ponad 8.000 złotych. Maszyny te będą przedmiotem dalszego postępowania, które ma na celu wyjaśnienie, kto organizował nielegalne gry i kto poniesie konsekwencje prawne.
-
Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" poświęcona jest bezpieczeństwu osób podczas sezonu letniego.
-
Podziękowania dla policjantów z Białołęki od wdzięcznego rowerzysty
Komendant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka i Kierownik Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego pomogli rowerzyście, który przewrócił się na zakręcie drogi. Całe szczęście 36-latkowi nic się nie stało, mimo to, z ogromną wdzięcznością przyjął od policjantów pomoc w bezpiecznym dotarciu do domu. Mężczyzna, w uznaniu za postawę i inicjatywę policjantów, przesłał do ich komisariatu podziękowania.
-
Północnoprascy policjanci zatrzymali kolejnego dilera z Brzeskiej i jego pomocnika
Doskonale skoordynowane działania operacyjnych, kryminalnych i dzielnicowych z północnopraskiej komendy, w rejonie ul. Brzeskiej, poprzedzone szczegółową analizą aktywności osób z lokalnego środowiska, zakończyły się zatrzymaniem 27-letniego dilera i jego 19-letniego pomocnika. Obaj zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Komunikat w sprawie interwencji przy ulicy Przejezdnej na Białołęce
Dziś około godziny 9:00 policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka zostali skierowani na interwencję domową po zgłoszeniu dotyczącym agresywnego zachowania 37-letniego mężczyzny wobec innego domownika. Ze zgłoszenia wynikało również, że mężczyzna zażył wcześniej jakieś bliżej nieokreślone środki.
-
Mieszkaniec Targówka stracił 100 tys. złotych!
To było typowe oszustwo metodą na pracownika banku. Mieszkaniec Targówka uwierzył, że jego pieniądze są zagrożone i zgodził się na współpracę z rzekomym bankowcem. Mężczyzna podał dane do logowania na swoje rachunki bankowe, a potem zatwierdził przelew na 100 tysięcy złotych, które jak się szybko okazało, zostały podstępem wyłudzone. Apelujemy! Pod żadnym pozorem nie podawaj swoich danych bankowych w rozmowie telefonicznej! Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje oszczędności są zagrożone, udaj się do placówki swojego banku.
-
Podziękowania dla dzielnicowych z Białołęki
Dzielnicowe z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka - podkom. Łucja Karpowicz i asp. Beata Lenart - Jaskulska uczestniczyły w zabezpieczeniu imprezy sportowej - Poland Bike Marathon, która odbyła się na początku czerwca br. Ich zaangażowanie w służbę i dbałość o bezpieczeństwo osób biorących udział w tym wydarzeniu, zostało docenione w postaci przesłanych do komisariatu podziękowań. Słowa uznania dla policjantek, są dowodem ich profesjonalnego wykonywania zadań służbowych.
-
Kierowca "przewozu osób" z zarzutami za przestępstwo drogowe
Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu obywatelowi Ukrainy, który kierował Toyotą pomimo cofniętych uprawnień. Policjanci z Targówka skontrolowali mężczyznę, który świadczył usługi przewozu osób, w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem, a potem go zatrzymali. 34-latek usłyszał zarzut. Jego sprawa trafi do sądu.
-
Przedwakacyjny przegląd Twojego pojazdu
Przed nami wakacyjne wyjazdy, a wraz z nimi wzmożony ruch na drogach. Wielu kierowców pokona w najbliższych tygodniach setki, a nawet tysiące kilometrów, dlatego warto zadbać o to, aby podróż rozpocząć sprawnymi bezpiecznym pojazdem. W dniu 20 czerwca 2026 r. w godzinach 9:00 - 17:00 Wydział Ruchu Drogowego KSP, przy współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących przeprowadzi działania profilaktyczne pn. „JADĘ BEZPIECZNYM AUTEM – PRZEDWAKACYJNY PRZEGLĄD POJAZDÓW”.
-
Policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych w ramach "Dni Białołęki 2026"
W tegoroczne obchody Dni Białołęki, przykładem lat ubiegłych zaangażowali się policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI i Komisariatu Policji Warszawa Białołęka. Funkcjonariusze stworzyli niezwykle barwne stoisko z ciekawymi policyjnymi gadżetami, upominkami, grami i materiałami profilaktycznymi, które przyciągało całe rodziny. Na wszystkich czekały kolorowe odblaski. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo na terenie pikników, by nie dochodziło do żadnych niebezpiecznych sytuacji.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Uczestniczyliśmy w Wielkopolskim Zlocie PaTportów w Lesznie
Policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI razem z warszawską młodzieżą uczestniczyły w dwudniowym ogólnopolskim Zlocie PaTportów w Lesznie. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia wzięli udział w ciekawych warsztatach, po których mogli zaprezentować swoje umiejętności przed innymi. Finał tego wydarzenia odbył się na leszczyńskim Rynku, w obecności zaproszonych gości. Podczas tych dwóch dni panowała niezwykła atmosfera – pełna życzliwości, wzajemnego szacunku i autentycznego zaangażowania.
-
Praca sezonowa - szansa na zarobek, ale także odpowiedzialny wybór
Wraz z rozpoczynającym się sezonem prac sezonowych i dorywczych wiele osób poszukuje możliwości dodatkowego źródła dochodu. Prace przy zbiorach, w gastronomii, hotelarstwie, budownictwie czy usługach stwarzają możliwość zdobycia doświadczenia i zarobku. Warto jednak pamiętać, że z pozoru atrakcyjna oferta pracy nie zawsze oznacza bezpieczne zatrudnienie. Dlatego przed podjęciem pracy warto poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i wiedzieć, na jakie sygnały ostrzegawcze zwracać szczególną uwagę.
-
Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych - szacunek, troska i bezpieczeństwo seniorów
Każdego roku 15 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Nadużyciach wobec Osób Starszych. To ważna okazja, aby zwrócić uwagę na problemy, z którymi mierzą się seniorzy, a także przypomnieć, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma prawo do godnego, bezpiecznego i pełnego szacunku życia.
-
Policjantki z północnopraskiej komendy uczestniczyły w pikniku integracyjnym na Targówku
Policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zajmujące się profilaktyką uczestniczyły w II edycji pikniku integracyjnego "Poznajmy się na Targówku" zorganizowanym przy Urzędzie Dzielnicy Targówek. Funkcjonariuszki opowiadały ciekawie o pracy policjantów i wyjaśniały, jaka jest procedura doboru do służby. Każdy uczestnik tej imprezy mógł zapoznać się z policyjnym sprzętem i wsiąść do radiowozu. Policjantki edukowały również dzieci i młodzież na temat bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.