Aktualności

Podziękowania dla dzielnicowego z Białołęki

Do Komisariatu Policji Warszawa Białołęka wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego - starszego sierżanta Konrada Wojciechowskiego. Jedna z mieszkanek w przesłanym e-mailu wyraziła wdzięczność za jego skuteczne działanie - "Po interwencji policjanta zapanował spokój i "(...) wreszcie jest normalnie". Dzielnicowy swoim zaangażowaniem udowodnił, że sprawy mieszkańców są dla niego bardzo ważne.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, którzy wspólnie z mieszkańcami diagnozują lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Dlatego mieszkańcy tak chętnie zwracają się do nich z prośbą o pomoc.

Do starszego sierżanta Konrada Wojciechowskiego - dzielnicowego z komisariatu na Białołęce zatelefonowała mieszkanka jednego z osiedli. Kobieta poprosiła o pomoc w związku z uciążliwym zachowaniem najmłodszych mieszkańców spędzających czas pod blokiem. Tłumaczyła policjantowi, że jej prośby o przeniesienie zabawy spod jej okna, na plac zabaw na nic się zdały. Kobieta była też zaniepokojona innymi dokuczliwymi zachowaniami na osiedlu.

Dzielnicowy bardzo uważnie wysłuchał kobietę i wykazał pełne zrozumienie dla sytuacji, w jakiej się znalazła. Policjant zjawił się na wskazanym osiedlu i przeprowadził rozmowy z mieszkańcami o właściwych zachowaniach dzieci i młodzieży. Wskazał również miejsca bezpieczne do zabawy dla najmłodszych.

Kilka dni później do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej wpłynął e-mail z podziękowaniem dla dzielnicowego. Mieszkanka wyraziła wdzięczność za interwencję policjanta. Jak czytamy: "(...) na trawniku pod blokiem oraz od strony podwórka zapanował spokój. Dzieci nie bębnią w szyby, nie rzucają kamieniami, nie dzwonią do drzwi. Wreszcie jest normalnie".

Oprócz wykonywania standardowych obowiązków policjanta, dzielnicowy stara się m. in. rozwiązywać konflikty rodzinne i sąsiedzkie. Pomaga ofiarom przestępstw oraz realizuje zadania z zakresu profilaktyki społecznej.

Zachęcamy do kontaktu z dzielnicowymi:

https://praga-polnoc.policja.gov.pl/r6/komenda/nasi-dzielnicowi/34974,Praga-Polnoc-Wykaz-ulic.html

https://praga-polnoc.policja.gov.pl/r6/komenda/nasi-dzielnicowi/34960,Bialoleka-Wykaz-ulic.html

https://praga-polnoc.policja.gov.pl/r6/komenda/nasi-dzielnicowi/35003,Targowek-Wykaz-ulic.html

kom. Paulina Onyszko/bś

Powrót na górę strony